Британска амбасадорка: Дали смо експертизу Црној Гори да се испита незаконито богаћење
Уједињено Краљевство пружило је експертизу Црној Гори како би подржало развој прописа о незаконитом богаћењу, казала је за Дан британска амбасадорка Карен Медокс.
Она је истакла да Уједињено Краљевство остаје отворено за даљу сарадњу са црногорским партнерима на сузбијању финансијског криминала и корупције.
“Важно је успоставити одговарајући законодавни оквир за борбу против организованог криминала и корупције, као и одговарајуће институције за спровођење тог законодавства. Закони који се односе на незаконито богаћење засигурно су један од елемената у сузбијању финансијског криминала. Уједињено Краљевство је пружило експертизу Црној Гори како би подржало развој прописа о незаконитом богаћењу”, рекла је Медокс.
Како је нагласила, кључ је примјена у пракси.
“Колико ће било који нови закон дати допринос владавини законау Црној Гори не зависи само од његовог садржаја, већ и од тога колико се добро примјењује у пракси. Уједињено Краљевство је отворено за даљу сарадњу са црногорским партнерима на сузбијању финансијског криминала и корупције”, навела јеМедокс.
Нова власт, одмах након што је преузела институци је и формирала Владу, у више наврата је поручила да им је кључни циљ бескомпромисна борба против корупције и организованог криминала. Најавили су усвајање системских закона, међу којима је и закон о поријеклу имовине који ће обухватити све јавне функционере.
Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:
Čuvaj se Danajaca i kad ti darovo nose….
Ево још једнога понижења . Где је ту несрећна Црна Гора да сама истражи Милов КРИМИНАЛ . Опет тутори на челу колоне . А дали Црна Гора зна да су Енглези највећи непријатељи Србскога али и читавога православнога народа . Србски народ би требао да при Универзитету формира катедру за мржњу према Енглезима јер је тај народ свачији друг али ничији пријатељ . Дали смо ми заиста тако краткога памћења па да не знамо сва НЕДЈЕЛА Енглеска према нама .
Ова жена је искориштена и злоупотријебљена:
Зашто претходни британски амбасадори нијесу истовремено реаговали када је Ђукановић куповао/пре/продавао акције Прве банке преко британских експозитура Барклајс и Пиреус банака???
Како им није запало за око да премијер/предсједник једне државе препродаје акције банке у којој је његов брат већински акционар у милионском износу, иако је његова плата једва преко хиљаду евра а имовински картон празан, нико да се приупита те 2008. како тај премијер/предсједник препродаје акције које је купи за 137 евра та 1500 евра у највећој кризи која надолази! И ко их купује!
А банкарско правило у Британији је јасно тада је налагало : know you customer (KYC)!!!
Bravo
Fala bogu,da neko vidi razumno.
Svaka čast….