ИН4С

ИН4С портал

Бундестаг навео услове за укидање санкција Русији

Москва је предузела контрамјере, повела политику замјене увоза и више пута изјављивала да је контрапродуктивно са њом разговарати на језику санкција.
Njemačka

Бундестаг

Услов за укидање санкција Русији представља реализација Минског споразума, и у том циљу треба наставити рад у „нормандијском формату“, изјавио је потпредсједник Бундестага Томас Оперман у Берлину након састанка са делегацијом Државне думе Русије коју је предводио први замјеник предсједника Александар Жуков.

Мислим да би требало да разговарамо о санкцијама које нас дијеле. Сигуран сам да постоји могућност да се те санкције укину на узајамној основи. Али, предуслов за то је да ћемо наставити у ’нормандијском формату‘ преговоре о сукобу на истоку Украјине и о испуњавању Минских споразума у интересу обије стране, уз обезбјеђивање заштите руске мањине у Украјини и уз пуно поштовање државне границе и суверенитета Украјине“, објаснио је Оперман, преноси Спутник.

„Уколико постигнемо такав споразум, видим могућност да обије стране укину санкције“, додао је он, наглашавајући да ЕУ и Русија „имају значајне заједничке интересе“ и позивајући на ближу сарадњу између Европске уније и Евроазијске економске уније.

Односи Русије и Запада погоршали су се због ситуације у Украјини и на Криму, који се ујединио са Русијом након референдума на полуострву. Западне земље су увеле низ санкција против Русије, оптужујући је за мијешање. Москва је предузела контрамјере, повела политику замјене увоза и више пута изјављивала да је контрапродуктивно са њом разговарати на језику санкција. Притом, Москва је више пута одбацивала оптужбе западних земаља о мијешању у унутрашње послове Украјине, рекавши да није страна у украјинском сукобу у Донбасу и субјекат Минског споразума.

Прочитајте још:

У никшићком позоришту умрла историја: Умјесто ње сада имамо повијест

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

2 thoughts on “Бундестаг навео услове за укидање санкција Русији

  1. И врло позната политика кад је Њемачка у питању – ни једном једином ријечју не поменуше Косово.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Privacy Policy