ИН4С

ИН4С портал

Чеферин се нада да ће се ЕУРО играти пред пуним стадионима

1 min read
Имаћемо гледаоце на стадионима. ЕУРО би требало да се одржи са навијачима без промене формата у 12 европских градова

„Имаћемо гледаоце на стадионима. ЕУРО би требало да се одржи са навијачима без промене формата у 12 европских градова“, рекао је Чеферин за Франс Прес.

„Можда оно што нам данас изгледа чудно неће бити у децембру или јануару. Још имамо времена за размишљање о томе. За сада задржавамо исти формат и надамо се да ћемо имати навијаче на стадионима“, додао је први човек Уефе.

ЕУРО 2020 је требало да се одржи у јуну и јулу ове године у 12 градова, али је пандемија приморала Уефу да у марту одложи то такмичење за следећу годину (11. јун – 11. јул).

Захваљујући том одлагању омогућено је да се заврше национална првенства, као и Лига шампиона и Лига Европа.

Чеферин је истакао да се не поставља питање о одржавању Европског првенства иза затворених врата, обзиром да, осим Француске где је дозвољено 5.000 људи на стадионима, већина европских земаља организује утакмице без публике.

„Не желим чак ни да причам о одсуству навијача или о ограниченом броју гледалаца. Желим да останем оптимиста, шаљем позитивну енергију и заиста мислим да ћемо имати навијаче на стадионима. Ако то не буде било могуће, разговараћемо…“, рекао је Чеферин.

„Али, искрено верујем да ће се ствари нормализовати и пре следеће године“, додао је он.

Прочитајте ЈОШ:

Богдановић и Бјелица сјајни у опроштају „Кингса“ од плеј-офа

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *