Црна Гора на ивици економске трагедије: Чак 73 посто становништва не може издржати изненадни финансијски трошак

илустрација
Посљедњи подаци Еуростата показују да готово сваки трећи грађанин Европске уније (32 посто) не може издржати неочекивани финансијски трошак, као што су изненадна операција, трошкови сахране, замјена веш машине или аутомобила.
Због бројних рестриктивних мјера које су предузете како би се спријечило ширење новог корона вируса широм свијета, способност ношења с изненадним финансијским трошком постало је пуно важније, посебно у случајевима губитка извора прихода.
Највећи удио људи који не могу издржати изненадни финансијски трошак особе које живе саме – 40 посто самаца не може издржати изненадни финансијски трошак.
Већи је постотак код жена које живе саме (43 посто) него код мушкараца (36 посто).
Најтеже се с изненадним финансијским трошком носе самохрани родитељи (домаћинства која чини једна особа и дијете).
Више од половине (56 посто) људи у тој ситуацији у ЕУ не може издржати изненадни финансијски трошак.
Најгоре у Црној Гори
С друге стране, најбоље се с изненадним трошком носе људи у домаћинствима која чине двије одрасле особе – “само” четвртина (25 посто) људи из ове категорије не може издржати изненадни финансијски трошак.
У домаћинствима која чине двије одрасле особе с једним дјететом 28 посто људи се не може носити са изненадним финансијским трошком, а у домаћинствима с двоје дјеце 26 посто.
Ако се погледа просјек за све чланице Уније, Хрватска се налази на првом мјесту – више од половине држављана (52 посто) не може издржати изненадни финансијски трошак.
Иза Хрватске су Латвија (50 посто), Грчка и Кипар (по 48 посто), Литванија (47 посто) и Румунија (44 посто).
Најбоља ситуација је на Малти, гдје се само 15 посто становништва не може носити с изненадним финансијским трошком.
Истраживањем су обухваћене и неке од држава региона које нису у ЕУ.
У Црној Гори чак 73 посто становништва (подаци из 2017. године) не може издржати изненадни финансијски трошак, у Сјеверној Македонији 54,2 посто, а у Србији 39,8 посто.
Извор: Банкар.ме

Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:


Истраживањем су обухваћене и неке од држава региона које нису у ЕУ.
У Црној Гори чак 73 посто становништва (подаци из 2017. године)
Ово не може бити истина,свуда гдје је нормалан народ таква странка као ДПС неби постојала а овдје има скоро апсолутну већину,ту нешто одавно није уреду,ово је као с Короном болесни али клиничка слика не показује да су болесни !