ИН4С

ИН4С портал

Да ли је реинкарнација могућа? (ВИДЕО)

1 min read

Магарци имају емоције и манире, а људи би чак могли и да сазнају шта заправо ове товарне животиње изговарају када њачу, тврди Марк Инесон из Енглеске.

Већина научника сматра да је идеја реинкарнације у домену натприродног и тиме непостојећег, али поједини је истражују и верују да је смрт само илузија.

“Према теорији биоцентризма, смрт је само илузија коју ствара наша свест”, каже Роберт Ланца, професор Медицинског факултета у Северној Каролини.

Објашњава да у том случају смрт није коначна као што претпостављамо, а време и простор су само конструкти нашег мозга. Његове ставове подржавају и неки други научници који верују у реинкарнацију.

На пример, др Хелен Вамбах каже да она не верује у реинкарнацију, него да је сасвим сигурна да она постоји, а истраживањем те тематике баве се бројна научна дела првенствено фокусирана на сећања људи на прошле животе и искуства блиске смрти. Др Јан Стивенсон је један од оних који чврсто верују у реинкарнацију и аутор је бројних студија и књига на ту тему. Највише се бавио искуствима деце. То је била и главна тема Џиму Б. Такеру који је у својој књизи „Живот пре живота“ објединио 40 година научних истраживања на деци.

Једна од најзанимљивијих студија о реинкарнацији свакако је истраживање др Јана Стивенсона „Children of Myanmar Who Behave like Japanese Soldiers: A Possible Third Element in Personality“ у којем чак 750 деце из Мјанмара тврди да се сећа прошлих живота у којима су била јапански војници. Неки од њих и говоре јапански који нису имали где да науче, а нико од деце није желео да износи детаље из мисија у којима су наводно учествовали, јер “поштују кодекс лојалности”.

Научница Антонија Милс одредила је три кључна критеријума код оцењивања случајева наводне реинкарнације, како би се проверавала веродостојност таквих тврдњи:

  1. Оно што дете говори не сме бити научено или инструирано од стране неког другог.

  2. Дете мора имати одређена занимања и вештине које није могло научити у досадашњем животу (рецимо, познавање страних језика, свирање архаичних инструмената и слично)

  3. Потребан је детаљан преглед урођених белега попут мадежа или дефекта који одговарају ранама или ознакама из прошлог живота како би се искључила могућност преваре.

Погледајте занимљив видео на ту тему:

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Privacy Policy