ИН4С

ИН4С портал

Да ли обесхрабрујуће поруке из ЕУ могу дестабилизовати регион

1 min read
“Одбијање ЕУ да отвори преговоре са Сјеверном Македонијом и Албанијом је лош сигнал и лоша порука за Западни Балкан као цјелину, а у исто вријеме не представља ни добру позицију за Брисел”, истиче премијер Марковић.
Bože, Duško

Душко Марковић

Премијер Црне Горе, Душко Марковић, у интервјуу за АП изразио је очекивања да ће, када се заврши Брегзит, односно након рјешавања „британског проблма“, политика проширења Европске уније поново добити на значају. 

“Брегзит је једно од тешких отворених питања са којима се ЕУ суочила посљедњих година. Споразум о Брегзиту не би требало да има негативан утицај на динамику преговора Црне Горе са ЕУ, већ да буде позитиван стимуланс”, оцијенио је Марковић.

Марковић је упозорио и да одлука ЕУ да не отвори преговоре о чланству са Сјеверном Македонијом и Албанијом шаље негативну поруку Западном Балкану.

“Одбијање ЕУ да отвори преговоре са Сјеверном Македонијом и Албанијом је лош сигнал и лоша порука за Западни Балкан као цјелину, а у исто вријеме не представља ни добру позицију за Брисел”.

И вискоки званичнице ЕУ, Доналд Туск и Жан Клод Јункер, истакли су да овакве одлуке ЕУ сматрају погрешним.

А, колумниста хрватског Јутарњег листа, Роберт Бајруши, сматра да су, осим Сјеверне Македоније и Албаније, и Србија и Црна Гора добиле крајње негативне поруке, које би их могле додатно обесхрабрити и дестабилизовати регион.

У том контекст, он истиче:

“ – Ако нас неће Европа, има ко нас жели – одговориће балкански сусједи Хрватске. Зашто Србија не би наставила да увози руско оружје и допушта кинеске инвестиције, успут доводећи односе с Косовом на руб сукоба?

Ко може спријечити још чвршће повезивање Републике Српске и Србије или Албаније и Косова, као и дезинтеграцију Македоније и Босне и Херцеговине. У таквим околностима, зашто Бошњаци не би похрлили у загрљај Турске, а Драган Човић кренуо обнављати Херцег-Босну? И ето белаја, можда и репризе догађаја из деведесетих“, пита се и констатује Бајруши.

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

4 thoughts on “Да ли обесхрабрујуће поруке из ЕУ могу дестабилизовати регион

  1. Sadašnji vladari milogorije znaju da im ne odgovara članstvo EU ili bilo kakva integracija koja bi mijenjala kriminalnu državu i uspostavila vladavinu prava ili socijalnu državu.Apsolutna vlast bez kontrole gradjana i nikakvo povezivanje osim mafijaškog!!!Brine li se ko u Crnoj Gori sto nas svi zaobilaze?I na lažnoj državi Kosovu smijenise tvorce „države“ i Zaev odmah podnosi ostavku i traži vanredne izbore!!!SADA JE SVIMA VEĆ JASNO DA BEZ KAPA I KRIMINALA NI U PODZEMLJU MRAČNOM GDJE SE NALAZIMO NEMA OPSTANKA.

  2. јевропска унија је пројекат за исисавање крви Европе нација,планирано је да с е распадне.САМО ове будале мисле да ће она живјети.ЕВРОПА НАРОДА И РАЗНОВРСНОСТИ с е буди и уједињује против ционистичке ЈЕ У.Монтенегро се распада а ЦРНА ГОРА опстаје и биће јака.Русија ће је увијек подржати и неће с е обазирати на фамозни члан 5 НАТО фашиста.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *