ИН4С

ИН4С портал

Дан мрмота доживљава позоришну адаптацију (ВИДЕО)

dan mrmota

Култна комедија из 1993. године ,,Дан мрмота“ доживјеће трансформацију у позоришни мјузикл. Ову вијест, на свом блогу је написао идејни творац нове адаптације, Тим Минчин.

Тим Минчин, комичар, познат публици по свом мјузиклу ,,Матилда“, али и улогама у ,,Исус Христ Суперстар“, као и у серији ,,Калифорникација“.

И раније је било приче о могућуј трансформацији, филма у театар, и то је и била жеља Стивена Сондхајма режисера филма. Међутим до адаптације никад није дошло, па је Сондхајм дао ,,благослов“ Минчину да се ухвати у коштац са адаптацијом.

,,Прича је савршено прикладна за позориште…има потенцијал да буде сложена, мрачна, визуелно спектакуларана и тематски богата, док је у исто време духовита романтична комедија са супер музиком и пуно гегова. То свакако неће бити једноставан задатак, мени је заиста част да радим на томе“, написао је на блогу Тим Минчин.

,,Дан мрмота“ прати причу мрзовољног новинара, који долази у родно мјесто, да одради прилог за временску прогнозу, и ту доживљава заглављивање у времену, јер му се један те исти дан стално понавља, све док не постане боља особа. Улогу у филму одиграо је један од највећих комичара, нашег времена, Бил Мареј.

,,Матилда“, ранији пројекат Минчина, добио је одличне критике, и до сада је добио седам награда Лоренс Оливије, као и четири Тонија, од укупно 12 категорија у колико је био номинован.

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Privacy Policy