ИН4С

ИН4С портал

Даниловић: Прелазна Влада не смета референдуму за НАТО

1 min read

Прелазна влада не може бити сметња нашој жељи да добијемо референдум за улазак у НАТО, напротив. Будемо ли ми у прелазној влади шансе да референдумом одлучимо веће су за онолико колико се будемо питали и колико Демократска партија социјалиста ДПС не буде свемоћна, казао је функционер Демократског фронта ДФ Горанн Даниловић.

goran danilovic

Он је на свом Фацебоок профилу написао да је први политичар који је на многим јавним трибинама промовисао стратегију војне неутралности и сматра да је та идеја супериорна и дугорочно спасоносна за Црну Гору.

“Нисам пропустио прилику да то саопштим и подцртам ни на минулом састанку са Социјалдемократском партијо СДП, а искрено, ни моје колеге из ДФ-а нијесу прећутали ни једном приликом да се сви унутар нас, без обзира на разлике, залажемо за референдум о НАТО! Без прелазне владе, а с Ђукановићем на челу ове, плашим се да ће одлука бити донесена у Скупштини и то тропетинском већином?! Тада ће наше присталице бити разочаране и опет ће питати с правом само нас оно чувено: шта ово би”, истакао је Даниловић.

Према његовим ријечима, идеја о Прелазној влади је успјела да окупити  све нас „посвађане“.

Цијели живот поштујем политичка правила и радим одговорно чувајући своје савезнике од брзоплетости. Питам се, ако се можемо кладити да ће нас сви одбити, да нико не жели наш план за спас Црне Горе, зашто смо почињали? Зашто смо одредили делегацију за преговоре ако је идеја осуђена на пропаст? Је ли тако и судбина делегације јасна!?  Идеју о прелазној Влади смо утврдили нас седам на предсједништву ДФ, данас, након свих дијељења у опозицији има на 37, дакле и један више него дан након избора”, нагласио је Даниловић.

Он додаје да би био срећан да у том броју посланици подрже  да се трајним напуштањем парламента од стране свих опозиционих посланика Влада примора на дијалог и поштене демократске изборе.

“Био бих, али сумњам да ће ово залагање проћи у одређеном тренутку. Био бих задобољан да побиједи ова моја идеја, и не само моја, али за сада нам је задатак да се чувамо, стрпимо и ујединимо, макар и на недјељу дана, око добро и искрено, а не издајнички, постављене и испреговаране идеје да је Прелазна Влада спасоносна за све нас били за НАТО, искрено против НАТО-а или за нешто треће. Прелазна влада у којој смо и ми је наша, рекао бих и народна, тако да није паметно бити против себе”, рекао је Даниловић.

Он истиче да је опозиција први пут унијела немјерљиву нервозу у ДПС редове.

“Ако будемо свјесни своје снаге, наћи ћемо и заједнички одговор на њихову ароганцију. Губитници су они који одбију, ми са пруженом руком спаса можемо само да добијемо”, закључио је Даниловић.

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

3 thoughts on “Даниловић: Прелазна Влада не смета референдуму за НАТО

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Privacy Policy