ИН4С

ИН4С портал

Данска: Омиљена земља за Балканце; плата преко 5 000 евра

За народе са Западног Балкана, поред Њемачке, Аустрије и Швајцарске, међу фаворитима је и Данска
Danska

Копенхаген, фото: Thinkstock

За народе са Западног Балкана, поред Њемачке, Аустрије и Швајцарске, међу фаворитима је и Данска.

По површини је мања од Босне и Херцеговине, а има око 5,5 милиона становника. Позната је по одличној социјалној политици и веома високим платама, преноси Б92.

Како пише „Пословни дневник“, Данска је једна од најуређенијих и најстабилнијих држава на свијету и то се види на сваком кораку. Баш је ових дана објављено да је то земља с најмање корупције на свијету.

Скупо је, али су и плате велике. Просјечна бруто плата је 5 124 евра. Високи су и порези, али су зато повластице такве да се нико не буни.

Како пише овај хрватски портал, Данска за подизање наталитета исплаћује “економску помоћ” дјеци до 18. године – од 2 500 евра годишње за дјецу до две године. До 1 500 евра годишње за оне од 15. до 18. године. Вртићи су им у природи, а образовање је потпуно бесплатно – од првог разреда до краја факултета.

Како пишу хрватски медији, она је добра дестинација за некога ко жели да заради и успут научи поштује закон. Јер строго поштовање закона овде је принцип живота. И то се осјећа на сваком кораку.

Прочитајте још:

Бојанић за ИН4С: Милу одбројани политички дани – оставка једини излаз

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

3 thoughts on “Данска: Омиљена земља за Балканце; плата преко 5 000 евра

  1. I ovi naši su uredili državu tako dobro da više ne znaju gdje će sa pokradenim novcem, a sve zahvaljujući njihovim maloumnim glasacima.

  2. Sve protestantske države su uzor u svijetu, pa i Danska. Uvijek je, uz Singapur, u vrhu zemalja sa najmanje korupcije. Tamo se smatra da svaka generacija treba da radi i zaradi za svoju budućnost. Od roditelja ti ne ostaje ništa jer su porezi na nasleđe 50% i potpuno je destimulisano da ti roditelji ostave u nasleđe kući ili stan (jer će ti država uzeti pola). Ovdje bi izbila revolucija da se uvede takav zakon. Mnogima krene u životu kada im umre tetka i ostavi neki stan koji se može prodati. Plate su 5000 eura ali farmerice u butiku koštaju 500 eura. Jedna stvar je zaista ljepša, tamo nema divljeg naroda kao kod nas (pretpostavljate na koga mislim).

    1. Komlene ti koji nisi izasao iz svoje pecine spocitavas kako se zhivi u Danskoj, to bi bilo isto kada bi svercer cigara (znas vec koji), drzhao predavanje o Ekonomiji Tadhikistana.
      Komlene, bolje farmerice po buticima u Danskoj ne mogu kostati vise nego li su u Francuskoj Engleskoj ili bilo gde drugde u EU a to je od 100 do 120eura, dok u su iste u SAD po jeftinijim prodavnicama mogu nasi za 25-30$ a u skupljim od 60$ za jedan par a ako kupis vise od jednog cena je 40$, to uzimam primjer levis 501 kao poznatijeg modela. S tim sto je 501 u EU uglavnom Turski a u SAD, Meksichki.
      Kod nas je ako ga nadjes oko 120eura.
      Nisi u pravu da u Danskoj nema divljeg naroda ima ih ali su manji od bubice tamo i slusaju sta im se kaze.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *