Девет црногорских општина је у дубокој демографској старости
Девет црногорских општина је у дубокој демографској старости, саопштила је начелница Одсјека за демографију у Управи за статистику (Монстат), Милена Вукотић.
Она је то казала на данашњем представљању резултата пописа становништва из 2023. године.
Како је истакла, на претходном попису је такву статистику су имале само Плужине, док су данас то Гусиње, Андријевица, Колашин, Мојковац, Шавник, Жабљак, Плужине, Пљевља, и Цетиње.
Она је саопштила да је Рожаје са просјечном старошћу од 35,8 година општина са најмлађим становништвом, док Плужине имају најстарије становништво са просјечном старошћу од 47,3 године.
Како је рекла, дјеца до пет година чине 6,9 одсто популације, дјеца од шест до 14 година 11,2 одсто, док дјеце од 15 до 18 година, према резултатима пописа, има 4,6 одсто.
„Радно способно становништво, од 15 до 64 године, чини 65,1 одсто укупног становништва“, казала је Вукотић и додала да је 78,4 одсто пунољетних грађана.
Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:
Za Cetinje me ne čudi da imaju najstarije stanovništvo jer će oni svojom bolesnom mržnjom prema svima drugima, sami sebe uništiti, i nestati kao grad. Tamo ionako nik ništa ne radi no se samo vodi visoka politika jer nema ni industrije nit kulturnih dešavanja nit ičega što bi zadržalo mlade. Njih treba izolovati kao kancer društva i ostavit ih same sa sobom da se samounište. Ionako su ih mnogi poslije onih šovinističkih dešavanja uveliko počeli izbjegavati i zaobilaziti.