ИН4С

ИН4С портал

ДФ поднио Предлог закона: Траже да гувернера ЦБЦГ бира парламент

1 min read

Фото: М.В.

Актуелни гувернер је неко ко је препознат по аферама и као човјек Мила Ђукановића, а нови се неће бирати тако, оцијенио је посланик Демократског фронта Дејан Ђуровић на прес конференцији,.

Он је представио ниви Предлог о измјенама и допунама закона о Централној банци Црне Горе који су предали скупштинској служби. Навео је да се закон базира на избор гувернера банке.

„Досад се гувернер бирао на предлог предсједника у трајању од шест година и није могао биран више од два пута. По новом закону би гувернера требала да именује Скупштина на Предлог Одбора за финансије. Он би се бирао на шест година и не би могао да се именује више од два пута. Садашњи гувернер Радоје Жугић је 14. октобра изгубио мандат и он је у в.д стању. Имамо најаве да ће га Ђукановић бирати и трећи пут, а за то нема могућности“, додао је он.

Ђуровић је навео да је овај Предлог закона усклађен са међународним стандардима и да гувернера бира Скупштина.

„Овако отклањамо политику из избора гувернера Централне банке, јер знамо да је досадашњи гувернер члан ДПС-а“ , додао је он.

Како је истакао сваки грађанин са рефернцама и који мисли да може да заступа мјесто гувернера ЦБЦГ може да се кандидује.

„Очекујем од колега из УРА, Демократа и СНП да кроз амандмане дјелују на овај закон, уколико буде потребе да се нешто мијења“, поручио је Ђуровић.

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Privacy Policy