ДФ у Кртолима: Радуновић – доста је било приватне државе која служи једној породици
1 min read![](https://www.in4s.net/wp-content/uploads/2016/10/Skup-DF-Krtoli.jpg)
Демократски фронт је на свом промотивном скупу у сали Дома културе у Радовићима уз своје препознатљиве аудио и визуелне ефекте, позвао Кртољане и Тивћане да масовно изађу на изборе 16.октобра и смијене актуелни режим на челу са Милом Ђукановићем.
Члановима и симпатизерима ове коалиције обратили су се Славен Радуновић, Драгица Перовић, Вељко Васиљевић, Рато Брајковић и Саво Клакор.
Славен Радуновић, потпредсједник Нове српске демократије и посланик ДФ, захвалио се на почетку свог обраћања Кртољанима „што су сачували ћирилицу, српски језик и тробојку“.
„ДФ у коалицији има десет различитих субјеката. Различити јесмо, али сви имамо један приоритет – да срушимо Мила Ђукановића и онда ћемо послије разлике међу нама да рјешавамо на демократски начин. Не смета ми да неко за себе да каже да је Црногорац, и да хоће да говори црногорским језиком и буде за НАТО, нити другоме треба да смета што сам ја Србин, што говорим српским језиком и што сам против НАТО. Имамо срећу да људи који су са нама у коалицији и који нијесу у свему исти као ми, гаје истии однос према демократији. Ако се сви заједно боримо за слободне и фер изборе и да сваки грађанин има право на слободу избора, онда та слобода избора мора да се односи на све“, рекао је Радуновић.
Он је поручио да је и ПЗП и остали конституенти ДФ сагласни да треба да се исправи дискриминација према Србима, да се народна тробојка уведе као државна застава, да се спрском језику врати статус пуноправног службеног језика.
„То је заједнички став свих нас из ДФ и сви стојимо иза ових захтјева. Усагласили смо се и око признања Косова и сигурни будите да рука сваког посланика из ДФ за кога гласате ће се дићи за поништење признања лажне државе Косово. Мило Ђукановић је хтио да за изборе мотивише људе питање уласка у НАТО. Ниједан посланик ДФ неће гласати за то да Црна Гора уђе у НАТО.Грађани сами треба о томе да донесу одлуку на референдуму. Стране државе ратифуку споразум о уласку Црне Горе из њиховох интереса, али коначну одлуку ће донијети грађани Црне Горе“, рекао је Радуновић, додајући да је ДФ протестима уздрмао режим и да је свима сада јасно да Мило не може формирати власт са странкама националних мањина.
Он је истакао да ДФ има спреман програм 707 мјера за „дан послије“.
Према његовим ријечима основна тачка тог програма је да минимална пензија буде 200, а минимална плата 300 евра.
Радуновић је навео да је највећи неискоришћени ресурс пљачка од 100 милиона годишње на име разних приватизација и да ће нова власт та средства вратити држави, а жртвама транзиције који су остали без посла опростити дугове за струју.
„85 милиона евра ћемо да повучемо из Електропривреде. Ријеч је о украденом новцу који је пребачен на рачуне Прве банке и на рачуне у Италији, који ћемо да вратимо и анулирамо дугове наших грађана. Држава треба да буде сервис грађана, а ми градимо државу солидарности и социјалне правде. Доста је било приватне државе која служи једној породици“, рекао је Радуновић.
Он је рекао да по сазнањима ДФ, ДПС преко дипломатско конзуларних мрежа Црне Горе у иностранству црногорским гласачима нуди да авио карте како би изашли на изборе.
„Мило осјећа да је готов и зато ствара референдумску атмосферу. Плаћа по 300 евра за гласаче из Стокхолма, а има намјеру и да доведе чак и оне из Јужне Африке“, рекао је потпредсједник НОВЕ, позивајући грађане да обавезно позову апстиненте да изађу на изборе. „Ово је прилика за читаву генерацију, јер Мило никад није био слабији а ми никад јачи“, поручио је Радуновић.
Предсједница ДСС Драгица Перовић је рекла да Црна Гора више нема времена да чека и да је „вријеме да се ДПС хоботница смијени“ и да нема друге сем „Ми или он“.
„Послије 16.октобра броду ДПС слиједи бродолом. Тога датума их шаљемо у историју. Не можемо му дозволити да сигурним кораком гази по нашој будућности. Кладионичари знају за игру „из икс у икс“. За ДПС то није „из икс у икс“, већ „из власти у ЗИКС“. То је први мудрац Црне Горе и Будве већ осјетио на својој кожи, ту су и градоначелници Будве и Бара, а чак је сасалушаван и недодирљиви градоначелник Подгорице, Миомир Мугоша“, рекла је Перовићева.
Она је поручила да ДФ има „одличан план како да Црна Гора почне да поштено ради и да се дистанцира од погубне политике Мила Ђукановића која је створила немаштину, незапосленост, корупцију и криминал“.
Посланик ДФ Вељко Васиљевић је рекао да је ДФ стуб одбране традиционалне Црне Горе и њених вриједности и последни стуб одбране Црне Горе „пред похаром и криминалом“.
Он је истакао да за разлику од ДПС слогана „да живимо боље“ грађани живе све горе и све су више задуженији.
„Дијете кад се роди, дужно је одмах по рођењу 3.600 евра. Свака породица у Црној Гори дужна је у просјеку по 5.00 евра. Становништво Црне Горе дугује преко 130 милиона еура по основу неплаћених рачуна за струју. Просјечне плате у Црној Гори нијесу онолике колике режим каже. Просвјетни радници немају преко 400 и нешто еура, као ни здравствени радници без специјализације. Знам многе момке из Никшића који у несташици посла долазе овамо да раде за 240 евра у сикјурити фирмама. Живот брзо прође, десетак година на таквом послу понесе младост, Шта послије? Колика ће им бити пензија?“, упитао је Васиљевић додајући да је иста судбина многим женама које раде за мизерне плате без пензионог и здравственог осигурања по хипермаркетима. „Онај ко се прода ДПС-у нека зна да је купљен парама од наше будућности“, поручио је Васиљевић.
Посланички кандидат ДФ, Рато Брајковић се извинио Кртољанима због бојкота локалних избора.
Он је рекао да и сам није знао да ли је таква одлука исправна, али се сада увјерио да ће се та жртва претворити у изборну побједу.
Брајковић је рекао да Тиват никад није имао гору власт, која је по његовој оцјени апсолутно неспособна.
„Направљена је таква власт да у кабинету предсједнице општине од њих шест, пет су Хрвати. Не кажем да воде дискриминаторску политику, али тврдим да горе власти није било. Резултат њиховог рада биће никакви“, истакао је Брајковић.
Он је подвукао да нова општинска власт спроводи праксу енормног партијског запошљавања на основу буџета који је остао од претходне власти.
Он је истакао да је од 18 милиона евра, стварни буџет 9 милиона, а све остало су кредитна и пребачена средства.
„По закону о слободном приступу информацијама тражио сам податак колико је Порто Монтенегро уплатио средстава од боравишне таксе за наутичаре, а колико је уплатио хотел Регент. Добио сам одговор да ниједан динар није уплаћен од боравишне таксе за туристе који стижу на пловним објектима. У подужем одговору који сам добио јасно је да је власт неспособбна да то наплати“, истакао је Брајковић, додајући да је хотел Регент за 270 дана уплатио свега 4.500 евра на име боравишне таксе.
„Испада да у чувеном хотелу Регент на дневном нивоу борави око 18 гостију. Све остало су приватни апартмани“, додао је Брајковић. Он је поручио да изборе не доживљава као борбу против Мила Ђукановића већ борбу са страхом и борбу нас са самим собом. „Задњи је тренутак да покажемо карактер и и искористимо ову прилику“, рекао је Брајковић.
Промотивни скуп ДФ у Кртолима, водио је потпредсједник тиватског ОО НОВЕ, Саво Клакор. Он је присутне позвао на промотивни скуп који ће се одржати у великој сали ЦЗК у Тивту, у сриједу 5.октобра са почетком у 17 часова.
![](https://www.in4s.net/wp-content/uploads/2022/10/0-02-05-b923b1b69720421610be1c8886d9aa3e5785fb2405d1260129ec99b6cc5feec9_a42cea59ea42f009-1024x105-1.png)
Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:
![](https://www.in4s.net/wp-content/uploads/2020/11/IN4S-Viber-komjuniti-300h50-a.jpg)
![](https://www.in4s.net/wp-content/uploads/2020/11/IN4S-Telegram-komjuniti-300h50-a.jpg)
DF – RJEŠAVANJE SAOBRAĆAJNOG KOLAPSA U KOTORU I ZAŠTITA POMORACA
Objavljeno 03 10 2016
inShare
radunovic slavenPrioriteti DF-a, kao konstituenta buduće vlasti na lokalnom i državnom nivou, biće i rješavanje saobraćajnog kolapsa u Kotoru i sprječavanje, od aktuelne vlasti najavljenog, oporezivanja pomoraca koji plove na brodovima stranih kompanija, čulo se juče na promotivnom skupu ove koalicije pod nazivom „Crna Gora ne može da čeka“ održanom u MZ Dobrota.
Poslanik Nove srpske demokratije Slaven Radunović je kazao da su izbori 16. oktobra čin samoodbrane. „Pitanje je, posebno za vas u Kotoru, kako bismo preživjeli još četiri godine u ambijentu koji je stvoren u ovom gradu, a nažalost i u čitavoj Crnoj Gori. Kriminal i korupcija, makar u Kotoru i u Baru, a vidite i u Nišiću i Podgorrici, i u mnogim drugim gradovima Crne Gore, postao je vidljiv golim okom svakog dana. Postali smo žrtve 20 godina izgrađivanja privatne države Mila Đukanovića. Čitava država Crna Gora je uposlena da radi za njegovu porodicu. Onda on kontroliše jednu grupu, drugu ne, izbija rat između grupa, policija i sudstvo arbitriraju i tu naravno navijajuću za onu njegovu grupu. Te stvari moraju da se prekinu. Kotor i Crna Gora treba da počnu da rade. Kotor, kojim bi se ponosila svaka država na svijetu, uništen je grad. Postao je jednodnevno izletiše za kruzere, a nećete se ljutiti, kad oni dođu u njemu najbolje prolaze javni wc-i. Kada izlaze putnici sa broda grad zbog saobraćajnog kolapsa stane. Ova vlast nije bila u stanju da izgradi tunel ili pasarelu za te putnike, a ne što drugo. To su prioriteti za ovaj grad kojim će nova vlast da posveti punu pažnju“, kazao je Radunović.
Poslanik Veljko Vasiljević ja kazao da su preporuke EU Crnoj Gori da vrati privredu i proizvodnju. „To DPS od građana krije i zamajava vas raznim drugim pričama i glupostima. Sve što oni mogu da urade, a što im mi nećemo dozvoiliti, je da povećaju poreze i da na osnovu toga finansiraju njihovu državnu upravu. Nisu prihvatili ni predlog zarada u javnom sektoru gdje bi se povećale plate doktorima u medicini i prosvjetnim radnicima. Plan im je da povećaju poreze i da ih nametnu našim pomorcima koji plove na tuđim brodovima i tako zarađuju hljeb za sedam kora za svoju porodicu. Opravdanje im je da je tako i u Hrvatskoj. Jeste, ali Hrvatska ima svoje brodove i svoje brodske kompanije. Naši ljudi idu na strane brodove da zarade i mnogo rizikuju i sada neko treba da im oduzima dio toga ovdje, da bi finansirao svoju trulu upravu. Mi im to nećemo dozvoliti. Mi ćemo obnoviti naše kompanije i našu privredu. Minimalna plata za nekvalifikovanu radnu snagu biće 350 EUR. Manja ne može biti ni penzija za puni radni staž. To je jedini spas za Crnu Goru. Novca ima, imovina od lopova će biti oduzeta i biće data u državne fondove za razvoj pod strogom kontrolom“, kazao je Vasiljević.
Kandidatkinja za poslanicu i nosilac liste DF-a u Kotoru Dragica Perović naznačila je građevinske aktivnosti koje se ovih dana sprovode na teritoriji opštine. „Svjedoci ste dragi prijatelji da je Kotor zadnjih sedam dana građevinski naglo živnuo. Asfaltiraju se i krpe putevi, sanacija zatvorenog bazena samo što nije počela, naprasno su se pojavili i radnici na investicionoj rupi bez dna – na sportskoj hali u Škaljarima. Čisti se kanal Zvjerinjak, slave se jubileji Regionalnog vodovoda, bez obzira što je Grbalj i dalje bez vode. Po ko zna koji put pričaju se DPS bajke kako su unaprijedili i preporodili Kotor. A koliko je Kotor nazadovao mi građani dobro znamo, baš kao što znamo da masovni turizam i kruzeri javnosti šalju pogrešnu sliku o nekom bogougodnom životu u Kotoru i visokom standardu nas Kotorana, kojem su samo još suvenirnice nedostajale i kojih je sada , hvala Bogu, samo u Starom gradu, preko stotinu. Zato su izborne sankcije, DPS vlasti, 16. oktobra postale neminovnost. Ovo posebno kada se zna da nema ni jednog atraktivnijeg mjesta i lokacije u Kotoru iza koje ne stoji on- kao vlasnik iz sijenke“, kazala je Perović.
Kandidat za odbornika Vladimir Potpara postavio je pitanje „što uraditi da bi se nivo kvaliteta života sugrađana popravio“. „Samo da ne radimo ono što radi DPS. Prosto i jednostavno. Da ne rasipamo novac naših građana. Navešću samo dva primjera. Oko 930.000 EUR je bukvalno bačeno za lift koji se nikada neće graditi. Drugi primjer je sportska dvorana. Koliko će nas ukupno koštati, koliko će trebati mjesečno za održavanje, to sve možemo da nagađamo. Naknadni i viška radovi, koliki će biti, i to se ne zna. Interesantan je i podatak da po predračunskoj vrijednosti zemljani radovi iznose 130.000 EUR, a viška zemljanih radova je 115.000 EUR. Zamislite skoro 100 % više. O ovakvim stvarima mogao bih vam pričati nadugo i naširoko. Oko saobraćajne gužve, Luke, prodaje zemljišta, Platamunima, Trstenu, raznim donacijama, otuđivanju imovine i tako unedogled“, kazao je Potpara. On je rekao i da su stručnjaci DF-a razmatrali problem gužve u saobraćaju i da su dali idejno rješenje izvodljivo za godinu dana što bi već moglo da da rezultate već 2017.
ДФ је бојкотовао локалне изборе у Тивту, а Кртоли као просрпско мјесто у којем је ДФ (НОВА) увијек побијеђивао су доста изгубили мотива испавши „жртвено јагње“ заједно са цијелом општином. Треба повратити повјерење и вјеру у водеће људе који су их жртвовали. Можда је то разлог, а и свакако да је сваки бирач,мјесто и град битан једнако па ће вјероватни изаћи у току дана..
Зашто немате извјештај са промоције ДФ у Доброти-Котор.Треба гласачи да виде какву подршку има Дф у овом граду.