ИН4С

ИН4С портал

„Ђе је маска, ђе дистанца“ – ОДТ: Вуковић није кршио мјере НКТ

1 min read

Иван Вуковић на Цетињу

Државна тужитељка цетињског тужилаштва Сања Радуновић одбацила је кривичну пријаву против члана Националног коородинационог тијела и градоначелника Подгорице Ивана Вуковића због кршења мјера током „патриотског скупа“ испред Цетињског манастира.

О томе је обавијестила цивилног активисту Драгана Сошића који је поднио средином септембра. У њој је навео да је 3. септембра одржано окупљање грађана на Цетињу, супротно мјерама НКТ-а, на којем је присуствовао Вуковић, не поштујући мјере тијела чији је члан о забрани окупљања више од 100 грађана на отвореном, обавезном ношењу заштитних маски и физичкој дистанци од најмање два метра.

У обавјештењу ОДТ-а у које су “Вијести” имале увид, наводи се да нема елемената кривичног дјела непоступања по здравственим прописима, ни другог које се гони по службеној дужности.

Цетињско тужилаштво је било надлежно јер се догађај десио на територији пријестонице Цетиње. На фотографији обваљеној на друштвеним мрежама види се Вуковић без маске и дистанце у односу на особу са којом разговара.

Раније је и подгоричко Основно државно тужилаштво одбацило кривичну пријаву против шефа НКТ и потпредсједника Владе Милутина Симовића којом се теретио да је прекршио мјере тог тијела за сузбијање епидемије. И ту пријаву поднио је раније Сошић након што је са Симовићевог Фејсбук профила 6. септембра уживо преношен такозвани патриотски скуп у Подгорици, коме је присуствало више од 100 грађана – колико је максимално предвиђено мјерама НКТ.

ОДТ је утврдило, да Владин функционер није имао ништа са тим, већ његов савјетник Миодраг Канкараш за кога није навело да ли ће га процеусирати.

У рјешењу достављеном Сошићу, у које су “Вијести” имале увид, пише да је државни тужилац Синиша Милић утврдио да Симовић није извршио кривично дјело – непоступање по здравственим прописима за сузбијање заразне болести, нити било које друго кривично дјело које се гони по службеној дужности.

У образложењу рјешења ОДТ-а од 15. октобра пише да је Симовић у своја два изјашњења навео да није присуствовао скупу и да није снимао и објавио снимак на свом личном Фацебоок профилу.

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

6 thoughts on “„Ђе је маска, ђе дистанца“ – ОДТ: Вуковић није кршио мјере НКТ

  1. Ako clanovi NKT ne postuju svoje mjere, kako ocekivat od nas obicnih gradjana da ih postujemo, jer se mi ugledamo na one koji nam govore i naredjuju kako da se ponasamo. Ne nose maske, ne odrzavaju distancu, prisustvuju nedozvoljenim skupovima, a da se ni protiv ikoga od njih ne pokrece krivicni postupak nit se iko od njih kaznjava. A obicne gradjane jure po ulicama, upadaju im u kuce i prate ih po gradu cak i kad odemo u crkvu da upalimo svijecu, i vazda nas policija i inspekriri spijaju i prebrojavaju.

  2. Pa za ocekivati je i bilj jer mjere nekate a su protivustavne sudi se samo njihovim neistomisljenicima a kad se promijeni vlast nece se moci suditi ovoj bagri jer kao sro rekoh NKT je protivustavan i nema zime za bagru ali polako sudije zaboga pred zoru se mrzne.

  3. I onda pričaju da ljudi mjere ne poštuju, kažnjavaju, proganjaju. Još jedan dokaz selektivne pravde. Neka, neka, i ova sudija će doć na red da se procesuira.

    15
  4. Monteprkno ima zakone samo za one koji nijesu dobri sa Monteprkno-tužiocima i Vekom Kanarinkom каже:

    Ispala ti oba oka, Radunovićka, znaš li koliko je dva metra distance, ođe neme ni 30 centimetara i oboje su bez obavezne maske! Na neprijavljenom skupu od preko 100 osoba, koliko je dozvoljeno na određenim prijavljenim skupovima. Vuković je član sramnog NKT i to dobro zna. Što se tiče goveda od Simovića čiji telefon telepatijom snima „tamo đe mu je srce“, svaka priča je bespredmetna.

    10

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Privacy Policy