Ђокај: Ђукановић је непријатељ и прогонитељ Албанаца
1 min readАлбанска дијаспора у Сједињеним Америчким Државама тражиће помоћ сенатора и конгресмена како би побољшала положај сународника у Црној Гори, изјаво је предсједник организације “Malsia e madhe” (Велика Малесија) Пашко Ђокај.
Коментаришући одлуку Албанско-америчког националног савјета (НААЦ) да позове премијера Мила Ђукановића на годишњу свечаност у Њујорку, Ђокај тврди да је дио организација које окупљају дијаспору у САД протестовао због тога јер “црногорска власт Албанце вара више од двије деценије”.
“Недавно сам био у Малесији, и никада нијесам осјетио такво разочарање. Видио сам људе који оскудијевају у основим стварима које чине живот, а то је срамота за државу. Ђукановић је Албанце у Малесији довео у незавидан положај и са њима може лако да манипулише. Нема човјека ни народа који заслужује тако да живи”, казао је Ђокај “Вијестима”.
Око 150 представника организација “Malsia e madhe” (Велика Малесија), “Dede Gjon Luli” и Албанско-америчког фронта су у петак увече протестовали испред зграде Уједињених нација и црногорског конзулата, због одлуке NAAC да позове Ђукановића на годишњу свечаност у част појединаца који су на јединствен начин помогли албанском народу. Изражавајући незадовољство политиком Ђукановића према Албанцима у Црној Гори, они су носили транспаренте “Ђукановић је ратни злочинац”, “Малесија није на продају” и “Тражите опрост од Албанаца”, због чега им се обратио косовски шеф дипломатије Енвер Хоџај и обећао помоћ.
Ђокај тврди да је дијаспора морала исказати револт због одлуке кровног удружења Албанаца да на годишњу свечаност позове “једног од најконтроверзнијих политичара на Балкану”. Организације албанске дијаспоре, како је казао, црногорском премијеру замјерају због дискриминатоске политике према њиховим сународницима. Због тога је, према њиховом мишљењу, проблематично тумачење Албанско-америчког националног савјета да су Ђукановића на вечеру позвали као пријатеља Албанаца.
“Црногорски премијер је доказао да је непријатељ, а не пријатељ нашег народа. Од како је дошао на власт исељавање Албанаца је порасло на 70 одсто, а они који су остали су економски слаби, незапосленост је велика и још немамо албанског универзитета у Црној Гори. Наши национални симболи нијесу прихваћен и игнорисани смо у већини државних институција. Тражићемо помоћ америчких политичара да се са таквом праксом прекине”, казао је Ђокај.
Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:
I vi i Djukanovic ste suvisni u Crnoj Gori. Zato, selite se!!!