Ђоковић у четвртфиналу Шангаја
1 min read![](https://www.in4s.net/wp-content/uploads/Nole3.jpg)
Други тенисер света Новак Ђоковић пласирао се у четвртфинале Мастерса у Шангају, посто је данас рутински савладао Италијана Фабија Фоњинија са 6:3, 6:3.
Ђоковић је у походу на одбрану титуле у Шангају наставио да „гази“ темпом којим је остварио победнички низ у Пекингу прошле недеље, када је маестралном игром у финалу савладао новог првог тенисера света Рафаела Надала.
Први рекет Србије је матирао Фоњинија фокусираном и посвећеном игром, за коју Италијан није имао право решење.
Ђоковић је од старта дуела „гађао“ Фоњинијево поље разноврсним ударцима, појачавајући ритам из ударца у ударац, чиме је систематски „млео“ одбрану противника.
Истина, Фоњини је у другом сету пружио мало јачи отпор – прва четири гема трајала су колико и цео први сет. Ипак, Ђоковић није дозволио Италијану преокрет, направио је брејк у петом гему и до краја држао конце игре у својим рукама, искористивши трећу меч лопту.
Ђоковић: Била ми је потребна победа у два сета
Ђоковић је рекао да је задовољан јер је Италијана Фабија Фоњинија победио у два сета.
„Морао сам да играм дугачке поене, јер Фоњини је тенисер који се налази у доброј форми у последњих три-четири месеца. Он је доста талентован, брзо се креће и тера те да освајаш поене. У тренуцима када се меч ломио одиграо сам праве потезе. Била ми је потребна победа у два сета“, рекао је Ђоковић после меча.
Његов противник у четвтфиналу биће Француз Гаел Монфис, који је направио изненађење и елиминисао Свајцарца Роџера Федерера са 6:4, 6:7 (5:7), 6:3.
Ђоковић је добио свих осам до сада одиграних мечева са Монфисом.
![](https://www.in4s.net/wp-content/uploads/2022/10/0-02-05-b923b1b69720421610be1c8886d9aa3e5785fb2405d1260129ec99b6cc5feec9_a42cea59ea42f009-1024x105-1.png)
Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:
![](https://www.in4s.net/wp-content/uploads/2020/11/IN4S-Viber-komjuniti-300h50-a.jpg)
![](https://www.in4s.net/wp-content/uploads/2020/11/IN4S-Telegram-komjuniti-300h50-a.jpg)