ИН4С

ИН4С портал

Дневник НАТО-злочина: 7. април – Ваздушни напад на Приштину, десеторо погинуло, троје дјеце

Те ноћи је по пети пут бомбардован Ниш. На мети су биле касарне „Мија Станимировић“ и „Стеван Синђелић“ али и привредни објекти. Погођен је магацин предузећа „Електротехна“, пословни простор „Технопромета“.
april

НАТО бомбардовање СРЈ 1999. године

Десет особа је погинуло, међу којима и троје дјеце, те 1999. у најжешћем нападу од почетка НАТО бомбардовања када је ракетирано градско језгро Приштине. По пети пут бомбардован је Ниш, у Новом Саду гађана рафинерија.

Команда Приштинског корпуса саопштила је да су све јединице поступиле у складу са одлуком југословенских власти о прекиду ватре на подручју Косова и Метохије. У саопштењу Команде се наводи да је стање на Косову „мирно“ осим ваздушних напада НАТО.

Министри иностраних послова САД, Велике Британије, Њемачке, Француске и Италије саопштили су да једнострани прекид ватре „не ствара довољну основу“ да би се на Косову постигао циљ који је формулисала међународна заједница, преноси РТС.

Предсједник СРЈ, Слободан Милошевић, састао се у Београду са предсједником руске Думе, Генадијом Селезњовим. Селезњов је осудио НАТО агресију на СРЈ и рекао да је дужност Русије да пружи сву помоћ нашој земљи. Предсједник Милошевић се захвалио руском народу и руководству на солидарности.

НАТО је бомбардовао циљеве на цијелој територији Југославије. У најжешћем нападу од почетка бомбардовања ракетирано је градско језгро Приштине. Потпуно су уништени зграда поште и велики број стамбених објеката у њеном окружењу.

Погинуло је 10 људи међу којима је било и троје дјеце. Рањено је 12. Гађано је и складиште „Беопетрола“ у насељу Девет Југовића при чему је оштећено више стамбених објеката.

Те ноћи је по пети пут бомбардован Ниш. На мети су биле касарне „Мија Станимировић“ и „Стеван Синђелић“ али и привредни објекти. Погођен је магацин предузећа „Електротехна“, пословни простор „Технопромета“. Знатно је оштећен ливачки комплекс Машинске индустрије Ниш и фабрика пумпи „Јастребац“. Повријеђено је 18 људи.

У Новом Саду је гађана Рафинерија нафте у непосредној близини насеља Шангај. Оштећена је основна школа „Вељко Влаховић“ и дјечији вртић „Дуга“. Повријеђене су четири особе.

Бомбардована су и шира подручја Београда, Сомбора, Панчева, Чачка, Краљева, Сремске Митровице.

У знак протеста због НАТО агресије, атински фудбалски клуб АЕК у Београду је одиграо пријатељски и хуманитарну утакмицу са Партизаном.

Није црногорски ако није српски; илустрација: ИН4С

Прочитајте још:

(ВИДЕО) Разоткривање лажи – Градоначелник Буче 31. марта радосно најављује одлазак руске војске, не помињући ништа о „десетинама жртава и лешева на улицама“

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

3 thoughts on “Дневник НАТО-злочина: 7. април – Ваздушни напад на Приштину, десеторо погинуло, троје дјеце

  1. … Bio sam sa đecom, slučajem kod tašte, u zgradi preko puta hotela „Božur“, svega stotinak metara od pošte, kada je grunulo!
    Nije isto … Kada si neđe tamo, a đeca na sigurnom.
    Da skratim … To ne rade ljudi, slaba mi utjeha!
    I koga i šta su ciljali!?
    Zar “ zloćeste“ Srbe!??
    E, tamo su onda poginuli do jednog civili, među njima i troje đece, jedna trudnica … I nijedan Srbin.
    Zvjeri.

    2
    1
  2. Užas …
    Naziv „Milosrdni anđeo“ za ovaj demonski napad, uzet je kao opis „selektivnog i preciznog“ vojnog djelovanja što bi bilo analogno NATO „milosrdnosti“.
    Ne sumnjam da bi NATO daleko bio razorniji da su krenuli punom snagom („bez milosti“), ali naziv napada je krajnje „licemjeran“; jer ništa dobro nije donio osim razaranja i smrti na sve strane.
    Bolje je da su prilikom naziva napada na Srbiju i Crnu Goru, sklepali iskrenije ime koristeći riječ „demon“ ili sličnu.

    3
    1

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Privacy Policy