Доследно у џеп грађана: Највише плате Брајовићу и Гвозденовићу
1 min readПосланици у Скупштини Црне Горе у марту су примили зараде које се крећу у распону од неколико стотина до чак неколико хиљада евра. Највише новца из буџета отишло је Ивану Брајовићу и то 2,29 хиљаде евра, а потом Бранимиру Гвозденовићу, 2,06 хиљаде евра.
Нешто мању плату у марту су имали посланици ДПС-а, Марија Ћатовић 1,93 хиљаде евра и Петар Ивановић 1,91 хиљаду евра, пише Дан.
Више посланика је примало око 1,8 хиљада евра и то Миодраг Вуковић, Марта Шћепановић, Предраг Секулић, Луиђ Шкреља, Ана Николић, Ервин Ибрахимовић, Суад Нумановић, Бранко Радуловић, Александар Дамјановић, Генци Ниманбегу и Нада Дробњак.
Плату изнад 1,7 хиљада евра примили су Џавид Шабовић, Бранка Танасијевић, Марина Јочић, Вера Булатовић, Јованка Лаличић, Никола Ракочевић, Обрад Станишић, Милорад Вулетић, Страхиња Булајић, Звонко Вуковић, Љиљана Ђурашковић, Филип Вуковић, Миодраг Лекић, Предраг Булатовић и Борис Мугоша.
Плату од близу двије хиљаде евра у марту је примио и генерални секретар Скупштине Александар Јовићевић 1,91 хиљаду евра.
Његови замјеници Мерсудин Гредић и Марија Мирјачић зарадили су 1,48 хиљада евра, односно 1,27 хиљада евра, а помоћници Јелена Радоњић и Наташа Комненић 1,07 хиљада, односно 1,06 хиљада.
По јучерашњој званичној статистици МОНСТАТ-а просјечна зарада у марту износила је само 510 евра и у реалном је паду од 1,4 одсто у односу на фебруар.
По Монстат-овој прошлогодишњој рачуници само око 8000 запослених је примало плату од преко 1000 евра што је пет одсто од укупног броја и њихове зараде су приказале просјечну зараду већом него што је случај у реалности, док је чак 77000 запослених радило за плате између 193 и 250 евра.
Стручна јавност је више пута опомињала да званични статистички подаци о зарадама не показују стварно стање јер плате високих функционера заправо “пумпају“ износ просјечне зараде, док десетине хиљада запослених имају тако ниске нето зараде да живе испод линије сиромаштва.
Подсјећамо, Црна Гора има и најнижу минималну зараду у регину, свега 193 евра. Влада је након више одбијања да се минимална зарада повећа на 250 евра предложила предложила раст од свега 15 одсто, односно на 222 евра, што је износ око 10 пута нижи од мартовских зарада Брајовића и Гвозденовића.
Прочитајте још:
Животни стандард у сталном паду: Мартовска просјечна зарада 510 евра
Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:
uloga u predstavi,,demokratija na montenegrinski način,, isplati se