ИН4С

ИН4С портал

Драгаш: Ђукановић дијаспору моли за глас након што је отјерао са својих огњишта

1 min read

Ђукановић у дијаспори, коју је он направио својим чињењем или нечињењем, види „резервоаре“ и „џепове“ гласова за једнократну употребу, и сјети их се само пред изборе, поручује члан предсједништва покрета Европа сад, Тихомир Драгаш.

Како оцјењује, спољна политика и брига о дијаспори треба да буде стална а не само у вријеме избора.

„Навешћу само један примјер којим се показује незаинтересованост за потребе дијаспоре, а то је постизање билатералног договора са Њемачком администрацијом око признавања возачких дозвола, који до дан данас није постигнут једино са Црном Гором од свих земаља са простора бивше Југославије (БиХ је тај договор постигла 2014. год, Србија 2018. год, а Македонија 2019”, нагласио је Драгаш.

Позвао је све људе из дијаспоре да гласају кандидата Јакова Милатовића.

„Пошто већ 10 година радим и живим у Њемачкој, себе рачунам у дијаспору, иако већину својих прихода доносим у Црну Гору, гдје ми живи породица – позивам све грађане Црне Горе који живе ван граница Црне Горе, а имају право гласа, да узму учешће и гласају за Јакова Милатовића, јер знам да ће он више урадити за нашу дијаспору у оквиру једног мандата него Ђукановић за 32 године владавине”, нагласио је он.

Драгаш је истакао и да је WWW (World Wide Web) или популарније Интернет је настао 1989 године, само двије године прије него је Мило Ђукановић први пут постао премијер као један од најгорих студената и без дана радног искуства у својој 30. години.

„Јаков Милатовић је имао пет, а ја 14 година. Док смо Јаков и ја проводили дјетињство играјући се са својом браћом и другом дјецом, вриједно учећи и слушајући своје родитеље, са друге стране, већ у првим годинама свог мандата, Ђукановић је замрзио шах због шаховнице, и учествовао у ратним операцијама и прогону грађана Црне Горе из мање бројних народа. Неколико година након настанка, Интернет је постао доступан и у Црној Гори кроз диал-уп конекцију брзине свега 56 кб/с“, навео је Драгаш.

Он је додао да како је вријеме пролазило тако су се и Ђукановићи противници мијењали, матрица је увијек била иста, увијек је са друге стране био неко ко је угрожавао Црну Гору – прво су то били Хрвати, па Муслимани, Бошњаци, Албанци, и на крају Срби.

„У суштини – сви који су били са супротне стране у односу на Ђукановића су били проглашени за издајнике и непријатеље Црне Горе који је угрожавају. Током 90-тих затворене су многе фабрике и десетине хиљада грађана је изгубило посао, већина становништва је живјела на ивици сиромаштва“, нагласио је Драгаш.

Он је додао да је цијели живот био опозиција Ђукановићу и његовом хибридном режиму, иако се, како је истакао, активно укључио у политичку борбу прије годину дана, када су формирали покрет Европа сад!, који баштини европске вриједности и заступа што брже приступање Црне Горе ЕУ.

„Док је Ђукановић ређао позиције, од премијерске преко предсједничке, па опет премијерске, па предсједничке итд., Црна Гора и њени грађани су постајали сиромашнији, а за то вријеме се осим њега обогатила цијела његова породица, пријатељи, кумови и партијски другови. Многи грађани су били приморани да напусте своје огњиште како би својој дјеци обезбиједили квалитетно школовање или само живот достојан човјека, неки су се раселили у оквиру Црне Горе, али је велики број наших суграђана напустио земљу, што је посебно очигледно у градовима на сјеверу Црне Горе. Процјењује се да је преко 150.000 грађана напустило нашу земљу у последњих 20 година“, навео је Драгаш.

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *