ИН4С

ИН4С портал

Дрецун обавијестио суд: Због „смјештања“ истраге и „непрофесионалности полиције“ не може да долази на суђења

1 min read

Цетињанин Никола Дрецун због сумње у професионалност службеника Управе полиције, за које је у недавном обраћању навео да му цртају мету, није се ни данас појавио пред подгоричким Вишим судом.

Дрецун је преко појединих оптужених у поступку који се води против Радована Мујовића и групе, а гдје је и он осумњичен, судији Игору Ђуричковићу упутио поруку да што се тиче суда он нема сумњу и дошао би на суђење, али то не може да уради јер сумња у професионалност службеника полиције.

Дрецун је, у пренесеној поруци која је данас саопштена суду, навео да се ово односи на недавни догађај у којој су страдале двије особе блиске шкаљарском калну,  за шта је од стране службеника Управе полиције он осумњичен.

Судија Игор Ђуричковић је навео да тај случај није повезан са овим.

Подсјећано, на недавној  конференцији Управе полиције Црне Горе саопштено је да је идентификован осумњичени за активирање експлозивне направе 20. јуна на Цетињу којом приликом су двије особе страдале, а три повријеђене. Како је казала тада  виша државна тужитељка Данка Ивановић Ђерић, осумњичени се налази у бјекству, због чега није могуће саопштити његов идентитет. В.д. помоћника директора за Сектор за борбу против криминала Лазар Шћепановић казао је тадада је ријеч о Н.Д. (1993) са Цетиња, који је наводно члан једне организоване криминалне групе. Медији су затим објавили да се ради о Николи Дрецуну.

Пошто се ни данас Дрецун није појавио пред судом, њему је на предлог Специјалне државне тужитељке Наташе Бошковић суд одредио притвор који може трајати до окончања овог поступка. На ту одлуку одбрана има право жалбе.

Подсјећамо, Дрецун је већ три ипо године провео у притвору. Како му у законом предвиђеном року није изречена пресуда у поступку у којем је и он оптужен (а који није повезан са недавним догађајем са Цетиња), њему је укинут истражни притвор и бранио се са слободе.

Оптужени Немања Зировац суду је данас казао да је, како је и дао ријеч, остварио раније комуникацију путем које је Дрецуну саопштено када су рочишта и да га је суд упозорио да се појави, како му не би поново био одређен притвор. Зуровац је пред судом нагласио да му је пренешено да је Дрецун рекао да не сумња у суд, али да сумња у професионалност полиције поготово од недавног догађаја са Цетиња.

Затим је и оптужени Мошо Паовић потврдио наводе које је пренио суду Зуровац. Паовић је казао да и он има информацију да би се Дрецун, што се тиче суда појавио, али то не може да уради јер сумња у рад полиције.

„С обзиром да нијесу успјели да ме убију, УП на челу са Шћепановићем, прибјегава другим методама“

Дрецун се обратио јавности 4. јула, након што је директор за Сектор за борбу против криминала Лазар Шћепановић саопштио да је Н.Д. (1993) осумњичен за активирање експлозивне направе на Цетињу, а медији пренијели да је ријеч о Дрецуну.

“ УП, очигледно на челу са господином Шцепановићем, наставља да ми црта мету и подмеће ствари. Господин Шћепановић није био тако ажуран и ефикасан у свом послу, када су мене два пута покушали да убију на Цетињу. На те покушаје остао је нијем и очигледно незаинтересован да их ријеши, јер је вјероватно прижељкивао да исти и успију у намјери да ме убију, па када то они нијесу успјели, исти се досјетио да ми смјешта и подмеће за догађај на Цетињу.

Апсолутно немам никакве везе са убиствима на Цетињу од 20. јуна, јер како сам и навео, због угрожености моје безбједности и два покушаја мог убиства, а након одузимања блиндираног возила,(на дан мог редовног јављања полицији), чиме су жељели да ме поставе као лаку мету, тада сам схватио, да полиција не ради на жаштити свих грађана, већ на уклањању сваког вида заштите које предузимам у циљу заштите живота.

С обзиром на то да нијесу успјели да ме убију, УП на челу са Шћепановићем, прибјегава другим методама, а то је подметачинама и лажирањима.

Категорично негирам било какву умијешаност у догађај на Цетињу и то бих лако доказао да има правне државе и да нијесам већ проживио пакао правичног дјеловања полиције.

Подсјећам јавност да сам 2020. године једва преживио полицијску тортуру, коју сам одмах пријавио, али није било слуха и нико није стао у жаштиту права и правде, па напосљетку и мене. Да говорим истину, утврдило се достављањем СКY преписки и сви су могли видјети какав сам пакао прошао. Тада се такође полиција хвалила са добрим резултатима, а сви су били плод подметачина и тортуре.

С обзиром на то, да је господин Шћепановић познат као полицајац који се не устручава да подметне, то ме и не изненађује, већ зарад своје каријере и скивања својих недјела, спреман да подметне.

Зар није тако “Тигре”, рекоше неки на СКY апликацији!!!

Подсјећам на догађај са Цетиња, постављање бомбе испод возила Симовића, гдје је Шћепановић експресно ухапсио кума Симовића и за медије објавио да је расвијетлио то дјело, па је тужилац одбацио његову кривичну пријаву и утврдило се да исти немају везе са тим. Очигледна намјера Шћепановића је била да изазове сукоб између другова и кумова. О том подметању Шћепановића нико није говорио и исти је несметано наставио са тим методама“, навео је раније у поменутом саопштењу Дрецун.

Зуровац је у слободном казивању навео да након тога више није имао поменуту комуникацију.

Подсјећамо, Дрецун се прошле седмице путем адвоката обратио јавности  саопштењем у којем је нагласио да му „директор за Сектор за борбу против криминала Лазар Шћепановић црта мету и да има нешто лично против њега“.

Суд разматра да ли ће поступак против Марковића бити обустваљен

Судско Вијеће, којим предсједава судија Игор Ђуричковић, разматра да ли ће поступак у односу на оптуженог Митра Марковића бити обуставаљен, тачније да ли ће оптужница бити одбрачена.

Адвокат Марко Радовић је данас суду указао да је Марковић ослобођен недавно у једном судском поступку, изречена му је ослобађајућа пресуда.

Затим је Радовић истакао да Марковић из Хрватске није изручен по замолници везано за овај судски поступак и позвао се на одредбе Закона о кривичном поступку. Адвокат Радовић је суду доставио и више списа, на које се позвао а на основу којих тврди да поступак може да се обустави у односу на оптуженог и ако је суђење почело.

Судија Ђуричковић је рекао да ће коначна одлука за Митра Марковића бити саопштена на првом следећем рочишту које је заказано за септембар.

Наводи истраге:

Подсјећамо, овом оптужницом су обухваћени Радован Мујовић, Василије Рафаиловић,  Петар Липовина, Митар Марковић, Филип Кнежевић, Жарко Пејаковић, Лазар Недовић, Александар Ћетковић, Бошко Павловић, Јован Мирковић, Александар Стевановић, Марко Зорић, Никола Марић, Урош Ђурђевац, Филип Бешовић, Горан Ракочевић, Иван Брновић, Никола Дрецун, Мошо Паовић, Александар Ђурђевац, Урош Вучинић, Давор Авдић и Немања Зуровац.

Истрага је навела да је покретањем овог предмета ријешен већи број кривичних дјела који се повезује са организованим криминалом.

Према наводима истраге за ову групу се везује и  покушај убиства боксера Драгана Радоњића на Цетињу 2017. године, напад  на  угоститеља Бранка Рафаиловића, напад на локал  „Тани“ 2019. власника Ранка Радуловића,  подметање пожара на пет возила Милоша Ђуричковића и Игора Вушуровића, поднијете су пријаве против особа које су планирале убиство Марка Љубише Кана.

Према наводима оптужнице, Мујовић је са непознатим припадницима криминалне организације наложио да 27. августа 2019. у Будви убију Кана и друге особе са којима је био у друштву.

Дан

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *