ИН4С

ИН4С портал

Дрога пакована у Подгорици, штек бункери доносили милионе

1 min read

илустрација

Специјално државно тужилаштво донијело је наредбу о спровођењу истраге против осамнаест лица осумњичених за међународни шверц наркотика. Наредбом коју је потписала тужитељка Сања Јовићевић обухваћени су: Драган Д. Јекнић, Златибор В. Врховец, Бењамин С. Љачевић, Ђорђије М. Гојачанин, Срђан П. Звицер,Нора П. Звицер,Елдин М. Тузовић, Стефан Гачеша, Дејан Н. Павловић, Никола Д. Црнковић, Александар В. Рашовић, Алмир Р. Растодер, Ферид З. Цириковић, Младен Д. Шутовић,Сава З. Шпањевић, Александар К. Брајковић, Никола С. Војновић и Веселин В. Јаћимовић. Један дио окривљених већ се налази у спушком затвору и затворима у Републици Србији, Хрватској и Мађарској.

Специјално тужилаштво је у досадашњем току поступка прикупило довољно података и доказа који указују да су наведена лица створила криминалну организацију са јасно подијељеним улогама и задацима и да је сваки члан организације имао унапријед одређене задатке и улоге. У наредби се наводи да је дјеловање криминалне организације било планирано на дуже вријеме и ради вршења већег броја различитих кривичних дјела, а првенствено кривичних дјела кријумчарење дроге у међународним размјерама. Прикупљени подаци такође указују да су кријумчарењем наркотика ова лица зарадила велике суме новца, јер су се тиме бавили на међународном нивоу – на територији Црне Горе и земаља из окружења, при чему су поред обичних телефона користили и заштићене криптоване апликације, односно апликацију „аном“, ради сигурне комуникације.

Ова лица су кријумчарила марихуану из Црне Горе према Србији, БиХ, Хрватској, Мађарској, Италији и другим земљама ЕУ, а дрогу су кријумчарили возилима у којима су били припремљени штек бункери.

Према наводима из наредбе, пут дроге био је, од Албаније у Црну Гору, гдје су је транспортовали од Бара до Подгорице, у којој су је складиштили, препакивали је у мања паковања и стављали је у бункере у возилима за кријумчарење. Поједини припадници криминалне групе имали су улогу да пронађу возаче, односно курире, који су дрогу пребацивали за одређени износ новца, као и да изнајмљују куће за складиштење дроге.

За једне притвор, за друге мјера надзора и потјерница

Наредбом СДТ-а од 16.децембра ове године поднијет је предлог за одређивање притвора Драгану Јекнићу, Златибору Врховцу, Бењамину Љачевићау, Ђорђију Гојачанину, Срђану и Нори Звицер, Елдину Тузовићу, Николи Црнковићу, Александри Рашовић, Младену Шутовићу и Веселину Јаћимовићу. Такође, поднијет је предлог за изрицање мјере надзора забрана напуштања боравишта у односу на Александра Брајковића, као и предлог за издавање потјернице у односу на Ђорђија Гојачанина.

Окривљени Јекнић, Врховац и Нора и Срђан Звицер нијесу признали извршење кривичног дјела. Нора Звицер је у одбрани навела да осим свог брата Срђана не познаја остала осумњичена лица, нити јој је познато било шта у вези са кривичним дјелом које јој се ставља на терет. Љачевић, Јаћимовић, Брајковић,Шутовић и Тузовић су искористили законско право и бранили се ћутањем, као и Растодер, Цириковић и Војновић, који су на саслушање у својству осумњичених доведени из УИКС-а.

Окривљена Александра Рашовић није признала извршење кривичних дјела која јој се стављају на терет. Рекла је да ради као таксиста и да је возило које је учествовало у саобраћајној незгоди продала Саву Шпањевићу. Ђорђије Гојачанин није саслушан јер је у бјекству.

Извор: Дан

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *