Држава узима стадион Партизану?
Виши суд у Београду одлучио је да стадион у Хумској припада Министарству одбране, а директор стадиона Александар Степановић каже да му та одлука није јасна.
Степановић каже да је Спортско друштво Партизан од 1990. године заведен као власник стадиона званичним рјешењем и да ту приче нема.
Ипак, спор се води већ дуже вријеме, а Степановић каже да ће се за евентуалну жалбу побринути Партизанов тим адвоката.
“Цијела прича је у одржавању – стадион је постајао све старији, велики новац је издвајан за одржавање, па је Војска једног момента понудила да стадион преда Граду, а да он даље преда стадион кориснику, тј. Партизану”, почео је причу Степановић за Б92.
“Велике паре су биле улагане у одржавање.Стадион Партизана састоји се из 112 рамова и дошло је до њихове вибрације, што је захтијевало компликован захват су радили Институт за испитивање материјала и Грађевински факултет још негде 1977. године. Неко је морао да уложи средства како би се рамови увезли у прстен и да би се смањиле вибрације. Партизан је сносио трошкове, мислим да је то рађено неких осам година, али све имамо у документацији”, изјавио је Степановић.
Директор стадиона каже да је послије тога покренуто питање власништва, да се оно пребаци на ЈСД Партизан, и додаје:
„Процес је трајао неколико година и крајем осамдесетих одобрено је да се имовина пребаци Партизану, мислим да је генерал Грегорић био на челу комисије која је то одлучила. То је 1989. године потписао и начелник генералштаба и Партизан је укњижен као власник стадиона званичним решењем од априла 1990. године. Ако се сада то враћа Војсци, све бивше републике имају право на један део имовине. Тај спор дуго траје и тиме се бави наш тим адвоката“, закључио је Степановић за Б92.
Придружите нам се на Вајберу и Телеграму: