ИН4С

ИН4С портал

Државно руководство Србије да не потписује ултиматуме Запада: Приоритет заштита Срба на Космету

1 min read

Србија-ЕУ; фото: ujn.gov.rs/politika.rs

Председник Републике Србије, Александар Вучић, упознао је српску јавност са епилогом разговора које је у петак, 20. јануара, имао са представницима САД, ЕУ, Немачке, Француске и Италије, а који су пред њега ставили такозвани „Француско-немачки план за решавање и нормализацију односа Србије и Београда“.

Наравно, реч је о још једном у низу пакета уцена за актуелно државно руководство коме су испостављене претње у виду три ултиматума:

1) Прекид европских интеграција;
2) Заустављање и повлачење инвестиција;
3) Свеобухватне мере у економском и политичком смислу које ће нанети велику штету Републици Србији.

Наравно, ово питање је унело немир у јавност, где су представници парламентарне опозиције оптужили Вучића за издају Косова и Метохије.

На то Вучић је одговорио да је  нама  потребан мир и одговоран приступ, те да Србија није ништа потписала.

„Народ не мора да брине, јер нити смо шта потписали, нити негде има наш параф. У сваком случају, пред нама је тежак период и биће нам потребно више труда, рада и енергије, пре свега јединства“, рекао је он.

Тим поводом, историчар др Александар Раковић истакао је за ИН4С да руководство Србије не треба да потписује ништа што би могло да се тумачи као прихватање ултиматума квинте.

др Александар Раковић

„Треба и даље радити на проналажењу компромисног решења. Србија би требало да предњачи у изношењу идеја које би водиле ка компромису. Нажалост, терор над Србима неће престати. Суштинско је питање – како заштитити Србе на Косову и Метохији. На то нема лаког одговора. Маневарски простор нам је веома сужен на Косову и Метохији, шири је у Црној Гори, а знатно шири у Републици Српској“, поручио је у изјави за наш портал Раковић.

Подсетимо, јавном апелу на јединство и слогу српског народа прикључио се и наш портал. Ми смо истакли да је, у овом тренутку, пред Србијом испостављен ултиматум сличан оном из 1914. након Гавриловог слободарског пуцња, или, пак, оном из 1999. године, када је у Рамбујеу тадашње српско државно руководство суочено са уценама и невиђеним притисцима, због чега нам је потребно јединство! Ово је време када све наше поделе морају да се ставе по страни, јер је победа оно што се очекује од ове генерације Срба која, просто, мора да докаже да је достојна свих наших светих предака.

 

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

4 thoughts on “Државно руководство Србије да не потписује ултиматуме Запада: Приоритет заштита Срба на Космету

  1. Ne Damo KosoVo I Metohiju….
    Ne Damo SuVerenu i CJELOVITU Srbiju….
    ZiVjelo SrBstVo, Gdjegod da Nas Ima….
    Ne Dajmo se, Rode Moj PraVedni i SVeti….
    Dragi Bog je Sa Nama….

    7
    1
  2. Вековима је нама Поље Косово мера и мерило пролазности и вечности… … са чим изић пред мајке које се по прескупу цену вере не одрекоше 5 векова … ??=
    НОВИНА НАЈБИТНИЈА ЈЕ ДА У НАТО ШВЕДСКА И ФИНСКА НЕ МОГУ А С.МАКЕДОНИЈА ЦГ И МОЖДА АДМИНИСТРАЦИЈА ПРИВРЕМЕНА МОЖЕ … ПРИЗНАЊЕ БИТНИХ СРЕДСТАВА КОЈИМ ЦЕНТРИ МОЋИ ОБАВЕШТАВАЈУ СВОЈЕ … ДА СРБИЈА СЛАБИ КРИЛО НАТОУ ЈЕ ТАКОЂЕ ЈАК И БИТАН ПОКАЗАТЕЉ УТИЦАЈА И БЕЗБЕДНОСТИ ТРЕНУТНЕ НАТОА … ЧИЊЕНИЦА НЕОСПОРЕНА ДА ПРИВРЕДА БУРЖОАЗИЈА ЗА ПАДА БЕЗПОГОВОРНО МОРА ДА НЕ СЛУША СВОЈ ИНТРЕС НЕГО ДА СЕ КО У КОМАНДНОЈ ПРИВРЕДИ БРЕЖЊЕВА БРЗО ЗА 15 ДАНА ПОВУЧЕ ИЗ РУСИЈЕ СВЕ С ИНВЕСТИЦИЈАМА ЈАСНО ГОВОРИ О ИДЕОЛОГИЈИ КОЈА ВЛАДА … дакле о може а ко не у нато плус Србија слаби крило натоа плус командна привреда у нато … су највачније новости у обраћању Председника Србије а поље Косово је вечито место мерења … „ој Косово ГРДНО судилиште“

    4
    1

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *