Дукић пуштен на слободу, Бећировић и Мијатовић остају у притвору

привођење Зорана Бећировића ( (Фото: РТЦГ))
Кривично вијеће Основног суда у Подгорици укинуло је притвор Љубиши Дукићу, једном од осумњичених за напад на новинарку побједе Ану Раичковић.
Из Основног суда је саопштено да је Кривично вијеће дјелимично уважило жалбу браниоца осумњичених, адвоката Данила Мићовића и преиначило рјешење судије за истрагу, па је Дукић пуштен на слободу, пишу Вијести.
Истим рјешењем, одлучено је да у односу на осумњичене Зорана Бећировића и Младена Мијатовића, рјешење судије за истрагу Основног суда у Подгорици остаје неизмијењено, што значи да ће ова два осумњичена остати у притвору, додаје се.
“ Одлучујући по жалби браниоца осумњичених, вијеће овог суда је цијенило да је судија за истрагу правилно донио одлуку у односу на Зорана Бећировића и Младена Мијатовића, цијенећи да су оба осумњичена основано сумњиви да су извршили кривично дјело насилничко понашање. И по оцјени вијећа, у конкретном постоје разлози и нарочите околности које оправдавају закључак судије за истрагу да би у случају пуштања на слободу осумњичени Зоран Бећировић могао извршити кривично дјело којим пријети, док би осумњичени Младен Мијатовић могао у случају боравка на слободи, поновити кривично дјело. Осим тога, у даљем току поступка је потребно саслушати свједока у односу на којег постоји оправдана бојазан да би осумњичени могли утицати, са којег разлога је и по ставу вијећа судија за истрагу правилно одлучио када је овим осумњиченима одредио притвор, због опасности од утицања на истог“, наводи се у образложењу суда.
Са друге стране, рјешењем вијећа овог суда указано је да се након извршене појединачне анализе свих доказа прикупљених у досадашњој фази поступка, па и оних који су прикупљени након одлуке судије за истрагу, обзиром да је саслушан још један свједок, не може утврдити да је Љубиша Дукић заиста основано сумњив да је извршио кривично дјело насилничко понашање, додаје се.
„Исказ оштећене у дијелу којим се наводи да је и овај осумњичени ударио њеног сина, није потврђен осталим прикупљеним доказима, из којих произилази да је Дукић могуће остварио контакт са оштећеним приликом раздвајања лица која се туку, што је животно прихватљиво и такав контакт се за сада не може цијенити као радња која представља обиљежје бића кривичног дјела насилничко понашање. Ово посебно имајући у виду понашање Дукића током цијелог догађаја, те анализу видео материјала из којег се јасно види да је управо Дукић лице које је све вријеме покушавало да смири ситуацију, да раздвоји завађене стране, те да је на крају управо он штитио оштећену Раичковић од осталих осумњичених, а што ни сама оштећена не спори у свом исказу. Осим тога, након што је Дукићу одређен притвор од стране судије за истрагу, саслушан је још један свједок који је потврдио наводе његове одбране, истичући да је сигуран да Дукић ни у ком тренутку није задавао ударац оштећеном Урошу Гаговићу. Дакле, како само наводи оштећене у овом тренутку представљају једини доказ против Љубише Дукића, то је вијеће цијенило да су исти били довољни за утврђивање основа сумње по којем је осумњиченом одређено задржавање, али не и за постојање квалитета доказне грађе која би указивала на постојање основане сумње која је нужна да би осумњиченом одредио притвор. Код овако неспорно утврђеног чињеничног стања, по оцјени вијећа се не може закључити да је осумњичени Љубиша Дукић основано сумњив да је извршио кривично дјело које му је Основно државно тужилаштво у Подгорици ставило на терет“, закључује се у образложењу.
Новинарка Побједе нападнута је и претучена у недјељу вече испред објекта брзе хране у подгоричком насељу Блок пет.
Прочитајте ЈОШ:
Брату Ане Раичковић поломљена шофершајбна: Инцидент повезан са нападом на новинарку?

Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

