Егзистенцијални интерес Србије: Тријумф европских суверениста над глобалистичким манипулаторима (ВИДЕО)
У трећем издању емисије ,,Двадесет и пет минута“, коју на јутјуб каналу води једном седмично др Драган Петровић, тема су били одржани избори у земљама ЕУ за парламент Европске Уније у Стразбуру. Петровић је у том периоду боравио дестак дана у Бриселу, Паризу, Холандији и пренио утиске у вези атмосфере и одржавања ових избора.
,,Нарочито је значајна побједа Марин Ле Пен у Француској која је у изборима за парламент ЕУ освојила највише мандата, више и од фаворизованог Макрона, па ово представља важан психолошки моменат“, казао је др Петровић.
Будућност Европе се ломи између концепта суверених држава, што је, како каже он, визија била Де Гола и бројних следбеника ове идеје у оквиру народњачке концепције широм Старог континента, и насупрот томе глобалистичке концепције што интегрисаније Уније.
Са једне стране глобалисти протурају неомонетаристичко-неолиберални концепт, који одговара, додаје он, богатима и крупном капиталу, насупрот интересима широких маса становништва. Објашњава како је ту и концепт ,,угуравања“ миграната са других континената, што представља тако како је конципирано, озбиљну опасност за европске народе у перспективи.
Петровић указује да глобалистичка мањина, уз помоћ крупног капитала, купује медије, делове елите, политичаре, и намеће концепт који не одговара већини, која је социјално скрајнута и информативно дезинформисана. Тиме се, истиче он, потиру основни елементи демократије, па се на тај начин потире плурализам и слобода избора и адекватног информисања.
,,Овај успех народњака и суверениста широм Европе, који није по својим резултатима и тријумф, требало би да охрабри и Србију, јер је пораз Макрона пораз и Вучића и компрадора, као и њихових савезника Сороша, Блера, Клинтонових“, сматра Петровић.
Грађани Србије, како тврди професор, једино едукацијом, друштвеним и политичким ангажовањем или макар правовременим и што потпунијим информисањем, могу избећи манипулацију, а улог је, истиче он, огроман.
Он се запитао хоћемо ли сачувати своју отаџбину, имати какав такав просперитет за младе генерације, или живјети у ,,раскомаданој и суверенитета лишеног земљи, у којој ће ваневропски мигранти представљати већину“? То, тврди професор, зависи од сваког од нас, и зато је борба која се води широм Европе, борба у којој и Србија има свој егзистеницјални интерес.
“На једној страни су Сорош, Макрон, Блер, Вучић, а на другој ми заправо сви остали, којима је намењена судбина дезинформисаних, изманипулисаних, материјално пауперизованих, духовно празних и културно зомбираних и отуђених појединаца“, рекао је он.
Драган Петровић закључио је подсјећајући да су толико пута у историји наши преци су имали сличне изазове и како томе можемо захвалити и нашу данашњу егзистенцију у отаџбини коју, апострофира он, не смијемо изгубити, ,,ако ништа друго а оно због младих и потоњих генерација“.
,,А то је свакако велики мотив за сваког од нас“, поручује он.
Прочитајте још:
Придружите нам се на Вајберу и Телеграму: