(ЕКСКЛУЗИВНО) Кривична пријава против Заштитнице имовине Бојане Ћировић због сумње да је оштетила буџет за 7 милиона евра!
1 min readНа адресу Специјалног државног тужилаштва стигла је анонимна пријава против Бојане Ћировић, заштитнице имовинских права Црне Горе, сазнаје ИН4С.
Кривична пријава, чији је садржај стигао на адресу нашег портала, је поднијета сходно Закону о кривичном поступку, Кривичном законику Црне Горе и Закону о специјалном тужилаштву, а поред Бојане Ћировић, њоме су обухваћена и два НН лица – један из органа државне управе, а други из реда адвоката.
У образложењу пријаве истиче се да је од 2021. године, односно именовања пријављење Бојане Ћировић на функцију Заштитнице имовинских права Црне Горе, причињена штета буџету Црне Горе због, како је речено, искоришћавањем свог службеног положаја и овлашћења и невршењем своје службене дужности, и то на начин што као Заштитиница имовинских права Црне Горе у току поступака које је водила пред надлежним судовима није предузимала све радње које је по закону имала право или била дужна да предузима, као што је предлагање саслушања странака и свједока, чиме је допринијела да се усвоје тужбени захтјева у предметима у којима је поступала и на тај начин онемогућила суд да утврди чињенично стање, што је довело до губљења судских поступака и стварања трошкова поступка већих од 7 милиона евра, колико је оштећен буџет, чиме је извршила кривично дјело злоупотреба службеног положаја из чл. 416 ст. 3 у вези ст. и Кривичног законика.
Такође, Заштитница имовинских права Црне Горе је, стоји у пријави, дужна да предузме све радње у свим поступцима пред судовима како би се утврдила истина, а прије свега како би дошла до успјеха у спору.
„Међутим, од момента именовања на ту позицију Заштитница имовинских права Црне Горе је својим поступањем допринијела да држава изгуби 7 милиона евра на име судских трошкова у поступцима које је она водила. Износ из претходног става је изнијела у свом медијском наступу Заштитница имовинских права Црне Горе – да је Заштитница имовинских права Црне Горе поступала незаконито и са умишљајем довољан је примјер са којим смо детаљно упознати из медија, а односи се на смјену директора школа. Наиме, Заштитница имовинских права Црне Горе у медијима више од 6 мјесеци уназад указује да ће да изгуби предмете које води? Даље, у току поступка, како је објављено, ни у једном поступку није предложила да се у својству свједока саслуша кабинет тадашњег Министарства просвјете, науке, културе и спорта. Заштитница имовинских права Црне Горе уопште није упозната на који начин је дошло до смјене директора, како се спроводе интерни поступци у Министарству, и на основу чега је нешто урађено. Да ствар буде још гора, Заштиница одлучује да призна тужбене захтјеве у овом случају, који сада подсјећа на случај „Плантаже“ када је признат тужбени захтјев. Зашто Заштитница то није урадила у свим случајевима него је изгубила 7 милиона евра трошкова, које ће она бити дужна да врати у буџет. Стога је неопходно извршити увид у све списе које је Заштитница изгубила, провјерити да ли је предузела све радње које јој закон налаже, а сигуран сам да није, и да се обавеже да износ за који је оштетила буџет врати“, истиче се у тексту кривичне пријаве.
Очигледно, истиче подносилац пријаве, оваквим поступањем је Ћировић остварила корист за себе, јер је то једини мотив да неко намјерно губи предмет као што је она учинила, или да признаје тужбене захтјеве. Посебно је чудна њена селективност у поступању, што указује на чињеницу да је имала тачно одређене интересе у одређним предметима.
„Треба спровести и финансијску истрагу како би се утврдило какво је имовно стање Заштитнице“
Подносилац пријаве је, на основу свега реченог, препручио да СДТ саслуша пријављену, да изврши увиде у све списе које је пријављена изгубила, да саслуша запослене у Кабинету Министарстава који су били странке у поступку, да спроведу потребна вјештачења, да се прибави извод из КЕ иако се не тиче ни пријаве, ни овог поступка, а можда ни СДТ-а, али народу је доста оваквих људи, доста је више напада на невине људе, доста је више селективности.
„Као грађанин имам обавезу да ово пријавим, да се ова жена заустави у уништавању буџета. За ове новце што је изгубила могао се направити Дом здравља. Могло се купити 20 комбија за хитну помоћ, а она путем медија за своје пропусте криви друге“, стоји у пријави.
Гдје је отишло 7 милиона евра?
На самом крају, подносилац пријаве поставља питање: „Гдје је отишло 7 милиона евра?“ и поручује да постоје људи који ће бранити правду и закон.
„Нећу се потписати, не зато јер се плашим, него зато да сви знају да на сваком ћошку постоји неко ко ће да брани правду, закон, ко посматра шта радите. А овом СДТ-у вјерујем да ће процесуирати ову пријаву као да је потписана“, закључено је у тексту кривичне пријаве која је стигла на адресу нашег портала.
Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:
KOD VECINE U CG CIM SE DOMOGNU FUNKCIJE ODOSE MILIONI SA GRBACE JADNOG NARODA KOJI MORA DA GLEDA AKCIJE I KUPUJE ONO NAJJEFTINIJE DA BI PREZIVIO.OVAKVI NISU FUNKCIONERI NEGO VELIKE STETOCINE.MOZDA IMAJU NEKE DIPLOME ,TJ.ZVANJE ,ALI NE I ZNANJE ZA POSAO KOJI OBAVLJAJU.NEKA ODGOVARAJU,A IMOVINU OBAVEZNO PROCESLJATI.
Baš me čudi da se Bojana u ovo upustila ? Mada u zadnje se čudno nešto dešava kod nje i oko nje ????