Енглези прошли кроз „иглене уши“ – Шпанија после шока спаковала „покер“ Грузији

Енглеска је избегла елиминацију са Европског првенства и пласирала се у четвртфинале победом над Словачком у продужетку са 2:1, док је Шпанија, преокретом, са 4:1 савладала Грузију Мечеве сте могли да пратите уживо уз Спутњик.
Фудбалска репрезентација Енглеске успела је невероватним преокретом да избегне шокантно испадање у осмини финала Европског првенства и савладала је Словачку са 2:1 после продужетка до ког је стигла поготком на минут до краја надокнаде времена у регуларном делу утакмице.
Словаци су силовито кренули на Енглезе, у првих пет минута су направили две велике шансе, наставили су са храбром игром и то им се исплатило у 25. минуту када је Иван Шранц голом крунисао сјајну акцију, преноси Спутњик.
Енглези су затресли мрежу Словачке у 50. минуту, гол није признат због офсајда Фила Фодена, у 95. минуту је Џуд Белингем коначно поравнао резултат бриљантним голом маказицама, а у првом минуту продужетка преокрет је комплетирао капитен Хари Кејн и заказао дуел са Швајцарском у наредној рунди.

Фудбалери Шпаније пласирали су се у четвртфинале Европског првенства победом над Грузијом резултатом 4:1 и у наредној рунди ће играти против домаћина Немачке за пласман у полуфинале.
Шпанци су доживели шок у 18. минуту пошто је Робин Л Норманд постигао аутогол, али су до полувремена изједначили поготком Родрија у 39. минуту.
Грузија није успела да издржи, у 51. је Фабијан Руис преокренуо, у 75. је Нико Вилијамс повисио на 3:1, а коначних 4:1 поставио је Дани Олмо у 83. минуту.