Енглези се провукли – пенал драма и пласман у полуфинале – следе Холанђани и Турци

Енглеска

Фудбалска репрезентација Енглеске пласирала се у полуфинале Европског првенства у Немачкој, победом после бољег извођења пенал против Швајцарске – 5:3. Претходно је после 90 и 120 минута игре резултат био 1:1.

Опрезно су две репрезентације ушле у четвртфинални сусрет. Ни Енглези ни Швајцарци нису желели да срљају и да ризикују, вребали су грешку противника које у првих 45 минута било.
Колико је све то било резервисано и бојажљиво најбоље потврђује сув статистички податак да није било шута у оквир гола!
У наставку су Швајцарци преузели иницијативу и као плод такве игре ређале су се прилике испред гола Џордана Пикфорда, да би досаду „разбио“ Брил Емболо, пренио је Спутњик.

Снажни шпиц Швајцарске вешто је успео да смести лопту у мрежу и то са Кајлом Вокером на „леђима“, док је претходно лопта прошла Стоунсу испод ноге и срећно стигла до Ембола.
Чинило се да ће „сајџијама“ тај један гол из 75. минута бити довољан за историјски пласман у полуфинале Европског првенства, али није тако мислио Букајо Сака.
Ас Арсенала и Енглеске упутио је резантан ударац јачом, левом ногом са неких 18 метара, лопта је прошла кроз ноге капитена Џаке и од стативу се одбила право у гол Енглеза – 1:1.
До краја сусрета поново доста опрезна игра, игра без ризика и продужеци. Једино вредно помена из два продужетка по 15 минута био је ударац ван шеснаестерца који је упутио Деклан Рајс, ставивши на муке Јана Зомера. Успео је искусни чувар мреже да скрене лопту у корнер и меч је убрзо отишао у пенале.
Аканђи је једини промашио и то је коштало Швајцарце пласмана у полуфинале, где су отишли Енглези.
Они ће сада чекати победника последњег четвртфинала у ком се од 21 час састају Холандија и Турска.