ИН4С

ИН4С портал

Фантастични Јокић уз звук сирене за славље Денвера

1 min read
Никола Јокић донео је победу Денверу кошем у последњој секунди меча пртив Даласа - 100:99.
NBA, Jokić

Јокић, Фото: Тањуг/АП

Никола Јокић донео је победу Денверу кошем у последњој секунди меча пртив Даласа – 100:99. Српски центар постигао је 11 поена, 14 скокова и осам асистенција. Богдан Богдановић и Немања Бјелица постигли су по девет поена у поразу Сакрамента од Бостона 126:120.

Нагетси су и даље други на Западу са учинком од 45 победа и 22 пораза.

Екипа Денвера ушла је у последњу четвртину меча у са минусом од 12 поена. У финишу ушло се у неизвесну завршницу, а одлични Лука Донћић спектакуларним закуцавањем донео је Даласу предност на само пет секунди пре краја.

После тајм-аута лопту је примио Јокић и уз звук сирене постигао двојку за ерупцију славља у Пепси центру у Колораду.

Најефикаснији у тиму из Колорада био је Пол Милсап са 33 поена, док су Џамал Мареј и Малик Бизли додали по 12 поена. Никола Јокић провео је на терену 30 минута постигавши 11 поена, уз 14 скокова и осам асистенција.

Мавериксе је предводио Лука Дончић са 24 поена, 11 скокова и девет 9 асистенција.

Сакраменто је значајно умањио своје шансе да се пласира у плеј-оф поразом од Бостона 126:120. Кингси имају шест победа мање од осмопласираних Клиперса који су су на осмом месту Запада.

Селтиксе је предводио Кајри Ирвинг са трипл-даблом – 31 поен, 10 скокова и 12 асистенција. Код Кингса најефикаснији био је Бади Хилд са 34 поена. Немања Бјелица постигао је девет поена и имао шест скокова уз веома лош шут (0-7) за три поена. Богдановић такође није имао своје вече уписавши такође девет поена за 18 минута на паркету.

Индијана је је на свом терену савладала Оклахому 108:106 уз 26 поена Домантаса Сабониса и 23 поена Бојана Богдановића. Најбољи код Тандера били су Пол Џорџ са 36 поена и Расел Вестбрук са новим трипл-даблом – 19 поена, 14 скокова и 11 асистенција.

Кавај Ленард са 25 поена предводио је Торонто до победе над Лос Анђелес Лејкерсима 111:98. За тим из Ел-Еја Леброн Џејмс постигао је 29.