ИН4С портал

Феноменална Србија: „Орлови“ разбили Швајцарску за прву побједу у Лиги нација!

1 min read

Браво за орлове, фото: profimedia

Какво вече у Лесковцу. Србија је одиграла сјајно и уписала прву победу у А дивизији Лиге нација, пошто је савладала Швајцарску са 2:0 и подсетила на неке утакмице кад је добијала велике европске репрезентације.

Сјајна атмосфера са трибина стадиона „Дубочица“ носила је „орлове“ до важног тријумфа. За разлику од претходне утакмице са Данском, на овом сусрету је напад био добар. Све то је утицало да играчи прикажу невероватну пожртвованост и борбеност за сваку лопту.

Србија је на почетку меча препустила лопту ривалу, играло се на половини Србије, али праве опасности по гол Рајковића није било све до 32. минута кад је Брил Емболо лоше шутирао из добре позиције.

Осетили су изабраници Владимира Стојковића Пиксија да су „сајџије“ најрањивије по левој страние и ту су их нападали преко брзоногог и расположеног Вељка Бирманчевића који је мучио противничке дефанзивце.

Србији се добра игра у финишу првог дела и велика упорност Страхиње Павловића исплатила. Изнудио је фудбалер Милана слободан ударац на десној страни у надокнади првог полувремена. Центрирао је Лазар Самарџић, лопта је у ногу погодила Ника Елведија и завршила је иза леђа Грегора Кобела.

Друго полувреме могло је идеално да почне за „орлове“, јер се у идеалној прилици нашао резервиста Лука Јовић који је на старту овог дела сусрета заменио Марка Грујића, пишу Новости.

Играч Милана је изашао сам испред чувара мреже противничке екипе, али голман „сајџија“ је успео да уђе нападачу Србије у шут и спречи га да се упише у стрелце.

Постигла је Швајцарска гол у 55. минуту, но он је поништен због офсајда у ком се нашао Дан Ндој. Морао је да реагује ВАР, али погодак оправдано није признат.

Александар Митровић је у 61. минуту показао какав је мајстор ове игре. Најпре је стигао једну лопту која је ишла у аут. Био је упоран капитен, дошао је до ње, потом је ушао у казнени простор и фантастичним ударцем затресао мрежу ривала.

Наставила је Србија да разбија ривала и након вођства до 2:0. Јовић је промашио велику шансу, а онда је могла да уследи казна у 71. минуту.

Оборио је Коста Недељковић у шеснаестерцу Ндоја, судија Симоне Соца је показао на пенал. Лопту је наместио Брил Емболо, но Предраг Рајковић је прочитао његову намеру и успео је да одбрани ударац са беле тачке.

Прилику да заигра добио је у 74. минуту талентовани 17-годишњак Андрија Максимовић коме су последњих двадесетак дана као из најлепших снова. Прво је дебитовао у вечитом дербију против Партизана, потом био стартер у дуелу са Интером у Лиги шампиона, а онда је заиграо и за сениорску репрезентацију Србије.

Запретила је Швајцарска још два пута до краја меча, но наша мрежа је остала нетакнута и „орлови“ су уписали прву победу у Лиги нација.

У другом мечу наше групе Шпанија је као домаћин савлада Данску са 1:0. „Фурија“ је тако избила на прво место на табели са седам бодова, скандинавска селекција има шест, Србија је трећа са четири, док „сајџије“ немају ниједан бод.