ИН4С

ИН4С портал

Фуриозан преокрет моћне Шпаније против Француске за финале ЕП!

Шпанија је први финалиста Европског првенства у Немачкој! И то како – преокретом за четири минута против Француске, која је повела преко Колоа Муанија у деветом минуту, да би у 21. изједначио Јамал, а у 25. погодио Олмо за тотални прекрет 2:1 (2:1). Испоставиће се, и коначан резултат. У среду од 21 час састају се Енглези и Холанђани.
Многи су вероватно очекивали још једну „успаванку“ због огромног улога – финале, али су Шпанци и Французи демантовали читав свет и демонстрирали су фудбал за Богове, фудбал какав волимо с гомилом прилика и чак три гола у уводних 25 минута!?
Да ли је могло да се тражи више? Тешко!
Французи који су до полуфинала стигли без постигнутог гола из игре, један из пенала и остало аутоголови, као и пенали против Португалије, пронашли су пут до мреже Унаја Симона већ у деветом минуту, када је прецизан био Коло Муани, преноси Спутњик.

То је „отворило“ утакмицу, а Шпанци су узвратили ударац већ у 21. минуту. Ламин Јамал исписао је историју као најмлађи стрелац у историји европских и светских првенстава.