Генерални секретар 44. Владе Драгољуб Николић
1 min readНа конститутивној сједници 44. Владе за генералног секретара Владе именован је Драгољуб Николића, за шефа Кабинета предсједника Владе Бранко Крвавац, а за замјеницу шефа Кабинета Тања Мустеровић.
Како се наводи у саопштењу, на сједници којом је предсједавао предсједник Владе Милојко Спајић формирана су стална радна тијела, договорен метод рада и прецизирани кораци за испуњавање нормативних и административно-техничких услова како би Влада од наредне сједнице могла функционисати у пуном капацитету.
„Такође, извршена су и неопходна именовања у Генералном секретаријату Владе и Кабинету предсједника Владе. За генералног секретара Владе именован је мр Драгољуб Николића, за шефа Кабинета предсједника Владе Бранко Крвавац, а за замјеницу шефа Кабинета Тања Мустеровић“, наводи се у саопштењу.
За савјетницу предсједника Владе за економску политику именована је Милена Миловић а за савјетницу потпредсједника Владе за безбједност, унутрашњу политику, европске и вањске послове Сандра Радевић.
Формиране су:
- Комисија за политички систем, унутрашњу и вањску политику, којом ће руководити мр Момо Копривица, потпредсједник Владе за политички систем, правосуђе и антикорупцију, док ће његов замјеник бити Андреј Миловић, министар правде,
- Комисија за економску политику и финансијски систем, којом ће руководити Ник Гјелосхај, потпредсједник Владе за економски политику и министар економског развоја, док ће његов замјеник бити Новица Вуковић, министар финансија,
- Комисија за кадровска и административна питања, на челу са др Срђаном Павићевићем, потпредсједником Владе за рад, образовање и замјеником мр Марасхем Дукајем, министром јавне управе,
- Комисија за расподјелу дијела средстава буџетске резерве, на челу са Новицом Вуковићем, министром финансија и замјеницом Наидом Нишић, министарком рада и социјалног старања.
Како је саопштено, предсједник Владе је задужио потпредсједника за безбједност, унутрашњу политику, европске и вањске послове Алексу Бечића да координира спровођење политике у области безбједности, а потпредсједника Срђана Павићевића да координира активности на унапређењу сарадње са Републиком Италијом, а која се односи на област рада, образовања, здравства и социјале.
На сједници је за предсједника Комисије за процјену штета од елементарних непогода именован Владимир Јоковић, министар пољопривреде, шумарства и водопривреде. Такође, донијето је Рјешење о именовању Милојка Спајића за предсједника Вијећа за националну безбједност, које ће бројити још осам чланова.
„Влада је на данашњој сједници констатовала и престанак мандата генералном секретару 43. Владе и његовом замјенику, као и шефу Кабинета предсједника Владе, његовом замјенику и савјетницима, те савјетницима потпредсједника 43. Владе. Такође, констатован је престанак мандата помоћнику секретара Секретаријата за законодавство мр Драгољубу Николићу, на лични захтјев“, наводи се у саопштењу.
Донијета је и Уредба о организацији и начину рада државне управе.
„Након успостављања 44. Владе, створила се потреба за новом организацијом државне управе. Тако се овом уредбом утврђује организација са 19 министарстава и 25 органа управе“, казали су.
Влада је донијела Одлуку о одређивању министарстава која могу имати државне секретаре.
„У складу са Законом о државној управи који прописује да министарства могу имати највише три државна секретара, овом Одлуком се отвара могућност да пет министарства могу имати по једног државног секретара, осам министарстава могу имати по два државна секретара, а шест министарстава може имати по три државна секретара које именује Влада, на предлог министра“, наводи се у саопштењу.
Донијета је Уредба о Кабинету предсједника Владе Црне Горе.
„Уредбом је дефинисано да Кабинет предсједника Владе врши савјетодавне, аналитичке, стручне и друге послове за потребе предсједника Владе. Послови из надлежности Кабинета се обављају у оквиру унутрашњих организационих цјелина – канцеларија, служби и других јединица. Ради вршења послова у вези са комуникацијом са грађанима, поступањем по њиховим представкама и притужбама, као и поступањем по захтјевима и молбама грађана за помоћ, у Кабинету предсједника Владе образује се Канцеларија за комуникацију са грађанима“, наводи се у саопштењу.
Влада је донијела Уредбу о измјени Уредбе о утврђивању периода спровођења пописа становништва, домаћинстава и станова и референтног момента пописа.
„Измјеном Уредбе је прописано да ће се попис спровести од 30. новембра до 15. децембра 2023. године. Разлог за доношење ове Уредбе је одлагање спровођења пописа становништва, домаћинстава и станова како би се створили услови да ова значајна друштвена активност добије апсолутни легитимитет кроз додатно унапређење транспарентности и инклузивности, а нарочито у дијелу успостављања специјалног софтвера који би омогућио да сваки грађанин изврши контролу својих података, чиме би се онемогућиле евентуалне злоупотребе и наводна необјективност пописивача приликом спровођења пописа. Крајњи циљ ове измјене је добијање благовремених и потпуних статистичких података“, саопштено је из Владе.
Усвојен је и Предлог платформе за учешће министра вањских послова Филипа Ивановића на Министарској конференцији у Берлину у СР Њемачкој, 2. новембра 2023. године.
Придружите нам се на Вајберу и Телеграму: