ИН4С

ИН4С портал

Гостовање Слободана Владушића у Никшићу и Подгорици

1 min read
Матица српска – Друштво чланова у Црној Гори, Амбасада Републике Србије у Црној Гори и Студијски програм за српски језик и јужнословенске књижевности организују гостовање Слободана Владушића, једног од водећих писаца и тумача књижевности, али разноврсних феномена савремене културе

Слободан Владушућ у Никшићу и Подгорици

Матица српска – Друштво чланова у Црној Гори, Амбасада Републике Србије у Црној Гори и Студијски програм за српски језик и јужнословенске књижевности организују гостовање Слободана Владушића, једног од водећих писаца и тумача књижевности, али разноврсних феномена савремене културе.
Његов најновији роман „Велики јуриш“, као и књиге теоријске прозе, „Књижевност и коментари“ и „Орфеј и запушач“, биће представљени у четвртак, 21. фебруара, с почетком у 13.00 часова, у Свечаној сали Филолошког факултета у Никшићу, док се истог дана ауторско вече Слободана Владушића организује у Књижари Матице српске, у Подгорици, с почетком у 20.00 часова.

Поред Владушића, учесници овог представљања су доц. др Горан Радоњић, мр Радоје Фемић и мр Милорад Дурутовић.

Слободан Владушић (1973), романописац, есејиста, ванредни професор на Одсеку за српску књижевност на Филозофском факултету у Новом Саду, уредник „Летописа Матице српске“ од 2013. до 2016. године.

Најзанчајнија дјела: романи „Форwард“ (2009), награда „Борислав Пекић“, Виталова награда, „Ми, избрисани“ (2013), награда „Меша Селимовић“, „Велики јуриш“ (2018).
Теоријска проза: „Црњански, Мегалополис“ (2011), награда „Исидора Секулић“, „Књижевност и коментари“ (2017), награда „Лаза Костић“ (2017) и награда „Ђорђе Јовановић“ (2018), „Орфеј и запушач“ (2018).

Био је један од уредника часописа „Реч“ (1998–1999). Радио је као уредник локалне телевизијске куће у родном граду. Пише студије посвећење српској књижевности и есеје о разнородним културним феноменима, које објављује у водећим дневним и недељним листовима у Србији.

Добитник је награде „Милан Богдановић” за најбољу књижевну критику 2004. године.

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *