ИН4С

ИН4С портал

Грбовић, Обрадовић и Бурзановић судије Вишег суда за прекршаје

Илустрација (Фото: ФОС)

Судија Суда за прекршаје у Будви Амра Грбовић и судије подгоричког Суда за прекршаје Крунослав Обрадовић и Валентина Бурзановић изабрани су за судије Вишег суда за прекршаје Црне Горе, саопштено је из Судског савјета.

Из Судског савјета су рекли да су сходно закону спровели интервју са кандидатима који су се пријавили на јавни оглас за избор троје судија Вишег суда за прекршаје.

Како су навели, интервјуисани су Раденко Бошковић, Валентина Бурзановић, Амра Грбовић, Срђан Зековић, Славица Јововић, Милисав Николић, Крунослав Обрадовић, Катарина Падалица, Соња Пепељак, Рајко Радуловић, Ана Радуловић, Чедо Раичевић и Маја Ракочевић.

„Након обављених интервјуа са кандидатима и утврђене Ранг листе, Судски савјет је донио одлуку да се за судије Вишег суда за прекршаје изаберу Грбовић, Обрадовић и Бурзановић“, рекли су из Судског савјета.

Они су рекли да се сходно новом Закону о мирном рјешавању радних спорова, испит за миритеље полаже пред Комисијом за издавање лицинце за рад миритеља коју чине три члана.

Из Судског савјета су појаснили да један члан мора бити из реда судија основних судова, један из реда судија виших судова и један судија Врховног суда Црне Горе.

Саопштено је да је, на захтјев Министарства рада и социјалног старања, Савјет за чланове те Комисије одредио судију Врховног суда Весну Јочић, суткињу подгоричког Вишег суда Магдалену Зечевић и судију Основног суда у Беранама Ану Кењић Ђукић.

Како се наводи, Савјет је донио Одлуку о расписивању интерног огласа за попуњавање једног слободног судијског мјеста у Основном суду у Херцег Новом.

Судски савјет је најоштрије осудио непримјерено обраћање и пријетње окривљене странке у поступку према судији Весни Ковачевић, предсједници вијећа на суђењу одржаном у петак у Вишем суду у Подгорици.

Како се истиче, Савјет је, полазећи од уставних и законских надлежности, у циљу заштите независности и интегритета судија, апеловао да се престане са све учесталијим притисцима, нападима, пријетњама и увредама на поступање и рад носилаца судијских функција.

Савјет је позвао друге надлежне државне органе да испитају да ли, у конкретно том случају, у недоличном понашању странке у поступку, има елемента неког осуђујућег дјела.

„Савјет су указује да се поново, и на тај начин уноси страх међу судијама и подрива стабилност и независност судске гране власти“, закључује се у саопштењу.

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Privacy Policy