ИН4С

ИН4С портал

Хоџић: Унаприједићемо управљање имовином примјеном IТ технологија

1 min read

Един Хоџић

,Примјеном IТ технологија у раду локалне заједнице, посебно увођењем географског информационог система (ГИС), потенцијалним инвеститорима ћемо омогућити да „онлине“ комуникацијом грађани и грађанке добију све неопходне информације о условима реализације било ког пројекта. Планирамо да у првој години наше власти омогућимо Бјелопољцима и Бјелопољкама путем општинског сајта ГИС да имају увид у све податке о појединостима одређене локације или објекта и да само једним кликом, без одласка у Управу, добију информацију о томе шта се и где се може градити. На овај начин унаприједиће се управљање имовином у Бијелом Пољу”, саопштио је данас потпредсједник бјелопољске УРЕ и кандидат за одборника са листе др Дритан Абазовић – Може Бијело Поље – Може Црна Гора Един Хоџић.

Како је казао, то је значајно за инвеститоре који би евентуално улагали у општину Бијело Поље. ,,Сва та нова радна мјеста значиће и додатни прилив у буџет града што ће допринијети бољој изградњи комуналне инфраструктуре. Инвеститори ће лако моћи да дођу до информација о свим објектима који су у јавној својини. Мислимо да су до сада то могли да пронађу појединачне информације преко катастра непокретности, а овако ће све потребно наћи на једном месту. Оформићемо тим људи који ће за све наше суграђане који су на привременом раду у иностранству бити на располагању да у њихово име прикупе сву потребну документацију и одобрење за њихове инвестиције у нашем граду”.

Током првих мјесеци, како је навео, креираће базу података о свим непокретностима Бијелог Поља са апликацијама за процесе управљања имовином. ,,За сваку непокретност база ће садржти локацију, њену вриједност и како се може користити. Грађани и грађанке Бијелог Поља ће моћи на сајту општине добити податке о некретнинама које су у власништву града Бијелог Поља. Коришћење оваквог модела за управљање имовином у власништву Бијелог Поља значи јачање административних капацитета, повећање прихода, бољу контролу трошкова, успешније управљање ризицима и адекватно одржавање имовине. Кроз овај пројекат се покушава да се дефинитивно смањи цијена за потребе оваквих система. Тренутно свака организациона јединица у свом буџету има фонд за набавку система, за његово одржавање, прикупљање података… Овако, то ће се радити централизовано чиме ће се смањити трошкови”, наводи Хоџић.

Он истиче и да ће на овај начин јавна управа постати ближа грађанима и привреди. ,,А када све буде готово у податке ће имати увид службе, али и грађани и потенцијални инвеститори. Ове ствари су битне због будућих инвеститора који долазе у нас град”, закључује он.

 

Није црногорски ако није српски; илустрација: ИН4С
Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *