ИН4С

ИН4С портал

ИЈЗ: Кентаур сој није регистован у Црној Гори

1 min read

Институт за јавно здравље -ИЈЗ

У Црној Гори до сад није доказано присуство БА.75 (Кентаур) подваријанте Омикрон соја корона вируса, саопштено је из Института за јавно здравље (ИЈЗЦГ).

Из ИЗЈ наводе да лабораторије Одјељења за молекуларну дијагностику Центра за медицинску микробиологију уз подршку програма ЕЦДЦ редовно ради секвенцирање генома САРС-КоВ-2.

“У Црној Гори је од 11.06.2022. године детектовано доминантно присуство БА. 5.1 Омикрон варијанте, док се спорадично јавља БА.2 Омикрон варијанта САРС-КоВ-2. Ни у једном узорку до сад није доказано присуство БА.75 (Кентаур) подваријанте Омикрон-а”, казали су из ИЈЗЦГ.

Из Инситута поручују да ће наставити да прате ситуацију везано за појаву нових сојева корона вируса у Црној Гори и у складу са добијеним подацима редовно извјештавати јавност.

“Институт за јавно здравље Црне Горе апелује на грађане да поштују важеће противепидемијске мјере и да се вакцинишу против ЦОВИД- 19, посебно особе у повећаном ризику од развоја тешких клиничких форми болести (особе са коморбидитетима, хроничним болестима и имунодефицијенцијом)”, закључили су из ИЈЗ.

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

2 thoughts on “ИЈЗ: Кентаур сој није регистован у Црној Гори

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Privacy Policy