ИЈЗ: Регистрован 131 нови случај коронавируса, умрла једна особа
1 min readЛабораторије Института за јавно здравље (ИЈЗ) су од посљедњег пресјека завршиле ПЦР анализу 526 узорака на нови коронавирус, а регистровано је 131 новопозитивних случајева инфекције, саопштено је из ИЈЗ.
Новопозитивни су из сљедећих општина:
- Никшић 57
- Подгорица 38
- Беране 15
- Будва 4
- Рожаје 4
- Бар 2
- Бијело Поље 2
- Цетиње 2
- Пљевља 2
- Андријевица 1
- Херцег Нови 1
- Мојковац 1
- Плав 1
- Улцињ 1
„Од посљедњег пресјека пријављен је један смртни исход код КОВИД19 позитивног пацијената из Бијелог Поља, рођеног 1937. године који је лијечен у ОБ Беране. Укупан број смртних случајева повезаних са КОВИД-19 инфекцијом од почетка јуна мјесеца је 99 а од почетка године 108“, истакли су из ИЈЗ.
У саопштењу се додаје да је пријављен опоравак код седам пацијената.
„Укупан број активних случајева КОВИД19 у Црној Гори тренутно износи 1214. Од почетка године укупан број регистрованих случајева инфекције новим корона вирусом је 5.553“, рекли су из ИЈЗ.
Активни случајеви, опорављени и преминули од почетка јуна по општинама су приказани у табели ИЈЗ:
Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:
Погрешни резултати Цовид тестова
Недељу, 6. септембра 2020, Фрееман у 7:00 ујутро
Као што сам већ неколико пута известио, диктатуре у Цорони спроводе масовне тестове за Цовид-19, а пропагандни медији свакодневно извештавају о све већем броју. Зашто постоји још тестирања? Јер је то једини начин да наставе са тактиком застрашивања све док не успеју да спроведу присилну вакцинацију, јер број болести, а посебно смртних случајева има тенденцију на нулу. Бројеви инфекција симулирају опасност која заправо не постоји.
Јер смислени и пресудни нису позитивни резултати испитивања људи који немају симптоме, већ само колико њих оболи и умре. Али сада је британска студија показала да тестови дају лажно „позитивне“ резултате јер се броје мртви вируси или њихови делови. Ако је имуни систем успешно победио патоген Цовид-19, мртви вируси пливају около и ПЦР тест реагује на њега.
То значи да је велики део резултата испитивања погрешан и самим тим безвредан.
Ново истраживање Центра за медицину засновану на доказима са Универзитета Окфорд и Универзитета западне Енглеске открило је да техника бриса која се користи за већину тестова ЦОВИД-19 ризикује да произведе „лажно позитивне резултате“ због копија РНА вируса откривена тестовима може бити једноставно мртва, неактиван материјал од преживеле инфекције.
Иако су људи заражени ЦОВИД-19 обично заразни само недељу дана или мање, тестове може покренути генетски материјал вируса који је остао од инфекције старе недељу дана.
Истраживање тима обухватило је анализу 25 студија користећи широко коришћени тест ланчане реакције полимеразе. Ови ПЦР тестови користе материјал прикупљен тампоном – најчешћи тип теста у свету, посебно у Европи и САД – а затим користе „технику генетске копије“ која техничарима омогућава да повећају мали узорак прикупљеног генетског материјала да би их затим анализирали како би пронашли доказе вирусне РНК.
Оно што су овде истраживачи сматрали ефикасним јесте да ови ПЦР тестови једноставно нису довољно осетљиви да би разликовали да ли је вирусни материјал активан и заразан или мртав и неактиван.
Професор Царл Хенегхан, један од аутора студије, рекао је да постоји ризик да би повећање тестова повећало контаминацију ових узорака и то би могло објаснити зашто је број пријављених инфекција Цовид-19, истовремено повећавајући број смртних случајева ма како стагнирао.
„Све више се повећавају докази да добар део ‘нових’ благих случајева и људи који поново добију позитиван тест након карантина или пуштања из болнице нису заразни, већ само уклањањем безопасних честица вируса који одржавају њихов имунолошки систем ефикасним радом. рекао је Гледаоцу.
Стога НИЈЕ важно колико се инфекција броји погрешним резултатима теста, већ колико људи ефикасно оболи и умре. Ови бројеви се више не објављују у великим количинама, јер бисмо тада сви препознали како нас лажу о пандемији која не постоји и никада није ни постојала
Беч.
https://www.youtube.com/watch?v=YzjIMWCC-BU&feature=emb_logo