ИН4С

ИН4С портал

ИН4С поклања својим читаоцима збирку цитата „ТАКО СУ ГОВОРИЛИ“

1 min read
А како бисмо још даље ширили истину, што је и главна мисија портала ИН4С, од данас свим читаоцима поклањамо збирку цитата „Тако су говорили“, бројних знаменитих личности које говоре о имену српском и правој историји Црне Горе.

Петар Други Петровић Његош

У посљедњих 72 годинe вршено је велико прекрајање националне припадности православног народа Црне Горе а посебно, само у далеко драстичнијој форми, у посљедњој деценији.

Тако су се зеленаши, а међу њима и бригадир црногорске војске Крсто Зрнов Поповић, настојали замјеном историјских теза, представити као несрби односно антисрби, иако службена документа из времена књажевине и краљевине Црне Горе показују да су по народности, или национално, били Срби.

Фалсификати, неистинити историјски подаци, прекрајање националног српског идентитета православног народа Црне Горе, траје, појачано од покраденог референдума 2006. године, од кад је посебно потребно створити национ Црногорац, по угледу, на ОЗНУ, која је својим методама, Србе „преводила“ у Црногорце, о чему свједоче бројне публикације тзв. црногорских историчара.

Бјежећи од голготске судбине српског непрестаног, христоликог страдања и трагичног мучеништва, избјегавајући „каме и олује“ наших дана, многа наша браћа су побјегла од своје суштине, уводећи себе и своје потомство у страхоте живота без идентитета и поријекла. А без оног ”јуче” нема ни данас, нити може бити ”сјутра”.

А како бисмо још даље ширили истину, што је и главна мисија портала ИН4С, од данас свим читаоцима поклањамо збирку цитата „Тако су говорили“, бројних знаменитих личности које говоре о имену српском и правој историји Црне Горе.

Цитати су највећим дијелом преузети из књиге Батрића Јовановића „Црногорци о себи“; „Споменица Петра II Петровића – Његоша – Владике Рада 1813–1851–1925“; Владимир Д. Јовићевић, Будимир Алексић „Црногорско питање“.

Прелом је радио Пушица Милојко, а насловну страну Петар Лубарда.

Књазу Александру Карађорђевићу, поводом ступања на престо, Његош у писму, 27. октобра 1843. Године, са Цетиња пише:

„Ваша Свјетлости! О како ми је добро дошло твоје писмо од 27-а Септембра ове године! Обшћа народа Србскога радост моја је радост: – славна и безсмртна дјела Карађорђа, одушављаће Србе до вијека. – Твоје је срећни и драги Књаже, Народу Србскоме ступање, на престол књажески, празник најдражи њиховим душама, без искљученија цијеломе Србству од малога до великога. – А мени драже и милије од и једног србскога сина. Божије су судбе неисповједиме. Његова је правда над твојом главом књажеском заблистала за срећу
и славу цијела Србства

Ваш ПДФ примјерак можете преузети ОВДЈЕ!

Прочитајте ЈОШ:

Додик: Никад веће јединство између Српске, Србије и Српске православне цркве

Није црногорски ако није српски; илустрација: ИН4С
Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *