ИН4С

ИН4С портал

ИН4С сазнаје: Тзв. Основни суд у Приштини одредио притвор до 30 дана двојици Срба

Душан Обреновић и Радош Петровић, фото: ИН4С

Такозвани Основни суд у Приштини одредио је притвор од 30 дана двојици Срба Радошу Петровићу и Душану Обреновићу који су ухапшени у понедељак у Звечану, сазнаје ИН4С.

Петровић, иначе предсједник Удружења привредника сјевера КиМ, и Обреновић, које је КФОР пре два дана предао косовској полицији, пребачени су јутрос из полицијског притвора у Косовској Митровици у судски притвор у Приштини.

Њима се, према сазнањима нашег портала, на терет ставља нарушавање уставног поретка тзв. Косова.

Подсјетимо, РОСУ је брутално претукла Обреновића приликом хапшења 29. маја и увођења у станицу у јужном дијелу Косовске Митровице, што је нашем медији потврдио и његов бранилац Предраг Миљковић, наводећи да је његов клијент задобио повреде главе, посјкотине, подеротине и хематоме по глави.

У међувремену, окупационе снаге РОСУ ухапсиле су још двојицу Срба на сјеверу покрајине чији идентитет за сада није познат.

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Privacy Policy