Иран: Уз Сирију до краја

САД не покушавају да заштите људска права. Њихов циљ је да униште отпор (према Израелу). До краја ћемо бити уз Сирију у случају интервенције међународне коалиције против те ње, рекао је главнокомандујући иранских оружаних снага Гасем Солеимани.
Није прецизирао која врсту подршке ће Иран пружити Сирији. Истакао је да је наводна употреба хемијског оружја, само изговор за свргавање сиријског председника Башара ел Асада.
Ирански министар одбране Хусеин Деган је међутим одбацио могућност директног ангажовања иранских снага на страни Сирије.
„Сиријцима није неопходна наша испорука оружја, јер имају систем противваздушне одбране“, рекао је он.
Ирански председник Хасан Рохани је рекао да Техеран чини све како би спречио напад на Сирију.
„Свака акција против Сирије је у супротности са интересима региона, али и пријатеља САД у региону“, рекао је он.

Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

