ИН4С

ИН4С портал

Истраживање: Преко 80 одсто тинејџера у Србији више цијени углед и част од новца

1 min read
"Занимало нас је, прије свега, колико се генерација З или како смо је назвали након што смо је боље упознали - Лајк генерација, разликује од претходних и да ли је спремна да се ухвати у коштац са свим што будућност носи", рекла је директорка сектора за истраживање у Дајрект медији Љубица Вукчевић.

Фото: Shutterstock

У Србији 84 одсто тинејџера не сматра да је новац мјерило успјеха и више цијени углед и част од новца, а 93 одсто њих је задовољно својим изгледом и нема жељу за естетским корекцијама, показало је истраживање о младима у Србији представљено у сриједу, које су спровели Direct media United Solutions и IPSOS Strategic Marketing.

Директор истраживања у Ипсосу Дејан Радосављевић истакао да је циљ пројекта био да „уздрма распростањене предрасуде и стереотипе о садашњим тинејџерима“, а истраживањем је обухваћена генерација рођена између 2000. и 2013. године, наведено је у саопштењу, преноси Н1.

„Занимало нас је, прије свега, колико се генерација З или како смо је назвали након што смо је боље упознали – Лајк генерација, разликује од претходних и да ли је спремна да се ухвати у коштац са свим што будућност носи“, рекла је директорка сектора за истраживање у Дајрект медији Љубица Вукчевић.

Истраживање је показало да 61 процената испитаника подржава идеју поновног увођења обавезног служења војног рока, а више од две трећине анкетираних младића ове узрасне доби исказало је спремност да се одазове потенцијалној војној обавези.

Идола младих има и у историјским, али и у савременим личностима попут Новака Ђоковића, Роналда, Светлане Цеце Ражнатовић и Аријане Гранде.

Професор на Филозофском фалултету Александар Бауцал истакао је да су данас млади креатори садржаја и да ће сваки човјек у будућности током живота промијенити 14 професија, а да су данас међу најтраженијим занимањима управо она која до прије десет година нису ни постојала.

Директорка и оснивач Балкан Тубе Феста Мирјана Владисављевић указала је на мотиве младих да уђу у свијет YоуТубе-а.

„У Србији данас постоји више од 150 јутјубера који имају више од 100.000 субскрајбера, а њихов мотив да уђу у овај бизнис углавном је новац, али и слава и популарност“, казала је Владисављевићева.

Истраживање о Лајк генерацији је спроведено у три таласа током 2019. године на национално репрезентативном узорку од 1.200 испитаника.

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

1 thoughts on “Истраживање: Преко 80 одсто тинејџера у Србији више цијени углед и част од новца

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Privacy Policy