Италијани у одбрани српских светиња: Не желимо да Црна Гора постане ново Косово (ВИДЕО)
Волонтери италијанске организације „Глас у тишини“ (Una voce nel silenzio) који се баве одбраном хришћанских заједница прогоњених у свијету протестовали су 14. јануара испред Конзулата Црне Горе у Милану како би изразили солидарност са Српском православном црквом.
Они истичу да се у Закону о слободи вјероисповијести, који је 27. децембра 2019. године изгласан у црногорском парламенту, ради управо о супротном:
„Како се може говорити о слободи вјероисповијести ако се дозволи узурпација њене имовине и ускрати јој се могућност да исповиједа своју вјеру?
‘Глас у тишини’ увијек је у одбрани хришћанских заједница и не може дозволити да једна држава одлучи да одузме цркве, манастире и мјеста богослужења.
Крстом и својим присуством желимо да изразимо блискост са нашом хришћанском браћом у Србији и Црној Гори која трпе директан напад уобичајених свјетских сила које желе да униште културу и традицију народа“, казали су испред Конзулата Црне Горе припадници ове организације и поручили:
„Ви нисте сами, ми Италијани и Европљани протестујемо заједно са вама, како би одбранили вриједности мира и наде – вриједности које су свакој цркви бедем, па чак и у оним земљама у којима већ предуго времена пролазе кроз мучеништво“.
Предсједник организације „Глас у тишини“ Стефано Павези казао је за италијански Спутњик да је Закон донесен у Црној Гори апсурдан, те да је ситуација више него озбиљна.
„Ово је апсурдно не само за Српску цркву, чему свједоче и протести у Србији и Црној Гори, већ и нама који штитимо хришћанске заједнице прогоњене у свијету, и то не само физички. Сматрам да један Закон о слободи вјероисповијести мора гарантовати богослужбена мјеста свим религијама које се налазе у тој држави. Ми смо се окупили пред Црногорским конзулатом како бисмо изразили, на један миран начин, наше неслагање са овим Законом.
Плашим се да се ствара ситуација слична оној на Косову гдје Ислам добија све више простора и постаје доминантна религија са свим проблемима које то носи. С обзиром да је за западне силе Црне Гора само једна игра, желимо да избјегнемо да она постане ново Косово“, нагласио је Павези.
На Космету међу српском дјецом
Он је објаснио да је његова организација тренутно активна у Сирији, Палестини и на Космету:
„Свака иницијатива прво почиње у Италији када позивамо стручњаке и волонтере који су били на тим мјестима да посвједоче шта се тамо заиста дешава, а затим скупљамо средстава која ће бити тамо кориштена. У Палестини смо обновили фудбалски терен, у Сирији смо помогли око обнове цркве у Хомсу, а на Косову смо помогли разним школама у српским енклавама. Имамо у плану да отворимо нашу канцеларију директно на Космету, за српску дјецу.
„Глас у тишини“ већ годинама дјелује на Космету помажући Србима.
„На Косову су енклаве раздвојене. Ради се о малим мјестима окруженим албанском већином. Они имају економских проблема, често не могу да се запосле и живе само од помоћи која стиже из Србије. Постоји и проблем одласка младих управо због немогућности запослења. Али доносе и још драстичније одлуке: да немају дјеце.
Ми помажемо онима који одлучују да остану, а посебно помажемо српске школе. Вјерујемо да се овај менталитет може промијенити културом те да она може обновити Косово које је сједиште многих манастара српске па самим тим и европске културе.
Желио бих да подсјетим да је управо са Косова највише бораца Исламске државе. На Косову постоји велики проблем исламског екстремизма, али и дроге – Косово је мјесто кроз које пролази и одакле се допрема већина дроге за Европу. Затражили смо преко посланице Европског парламента Силивије Сардоне која је била на Косову током избора већу контролу Косова од стране ЕУ“, казао је Павези за италијански Спутњик.
Запад игнорише прогон Хришћана
Он је напоменуо да прогон хришћана у свијету „није у моди“ те да се стога о томе не говори у медијима.
„Прогон хришћана није мејнстрим тема, боље је говорити о емиграцији, о онима који долазе у Италију и којима треба помоћ. Заборавља се на Хришћане који су изложени огромним патњама а који немају чак ни новац којим би избјегли негдје друго.
Хришћанске заједнице у одређеним земљама, прије свега на Блиском Истоку и на Балкану веома су везане за своје традиције и свој начин вјеровања. Мислим да ово у одређеном смислу, код западног свијета изазива страх“, објаснио је предсједник „Један глас у тишини“ Стефано Павези.
Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:
Прије се и Италија диже за одбрану светиња него Цетиње!
Браво Италијани на свему, треба се придружити овој огранизацији, они једини у Европи говоре о прогону Хришћана.
„Grazie, fratelli Italiani“!
„Lele“, potpuno ti odgovara naziv, „lele“ tebi u glavu u kojoj nema ama baš ništa!
in4s je kao sekta o širenju srbistana.
@lele,tranjo,kuku i lele za tobom. Vi rezimski botovi kad god nemate sta pametno da kazete, i odgovorite,pominjete,iako to nikakve veze nema sa tekstom: „srbistan“ Dje su vam nove ideje,postajete dosadni.
Наравно да изазивају страх
западу те мале Хришћанске заједнице ако знамо ко им је кнез(таме) и овог поднебесја и ком телету се клањају злобци. Отуд и озакоњење гријеха кроз државу у свим аспектима живота. Нормалнима који нису мејнстрим остаје(наметнута) борба да свједоче истину и потомке изведу на прави пут(свјетла) до краја времена и овог шара, а њега је по свим показатељима остало врло мало.