ИН4С

ИН4С портал

Изложба „Српска властела и круна Светог Стефана“

Извор: РТВ

У Свечаној сали Музеја „Срема“ у Сремској Митровици отворена је изложба „Српска властела и круна Светог Стефана“, аутора Александра Сладојевића и Данила Јадранског. Циљ изложбе је да презентује део средњевековног живота на територији Срема, где це бити изложени артефакти и доступне реплике датог периода. Присуствовао је и заменик начелника Градске управе за културу и спорт Зоран Мишчевић.

Велики број посетиоца свих узраста је присуствовао отварању изложбе и уживао у презентацији средњег века на територији Срема.

Аутори Александар Сладојевић и Данило Јадрански су се потрудили да посетиоцима представе изузетну сарадњу између средњевековне српске круне и угарске властеле.

Ова изузетно важна изложба је посетиоце одвела у времена наших предака који су перманентно оставили значајан траг у историји, култури и животу нашег народа. Посетиоци су имали прилику да уживају у перформансу Удружења за очување старих заната и вештина ,,Бели Орлови“ и ,,Уметност ковања мачева“ Слободан Маринић. Такође је уприличено и сликање са витезовима.

Изложбу је отворио заменик начелника ГУ за културу и спорт Зоран Мишчевић који је тим поводом истакао да је уметност неопходна у овом времену и да ће локална самоуправа увек подржати овакве манифестације.

Колектив „Музеја Срема“ је још једном показао сложност и јединство, као што бива приликом сваког важног пројекта. Изложба ће бити отворена до 21.новембра.

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Privacy Policy