ИН4С

ИН4С портал

Јованићу и Јовић продужен притвор

1 min read

Вијеће Вишег суда у Подгорици данас је донијело рјешење да се продужи притвор бившем предсједнику Привредног суда Блажу Јованић, и Снежани Јовић.

То је „Вијестима“ казала Марија Раковић самостална савјетница за односе са јавношћу.

Остали окривљени су пуштени на слободу након подигнуте оптужнице, јер није било предлога за продужење притвора.

Раковић је казала да је предмет за контролу оптужнице додијељен ванрасправном вијећу којим ће предсједавати судија Весна Пеан.

„Специјално вијеће којим ће предсједавати судија Зоран Радовић, одређено је да суди окривљенима по оптужници Специјалног државног тужиластва“, навела је Раковић.

Специјално државно тужилаштво (СДТ) предало је Специјалном одјељењу за суђење за кривична дјела организованог криминала, корупције, тероризма и ратних злочина Вишег суда у Подгорици оптужницу против Јованића и 12 осумњичених чланова његове криминалне групе, којој се на терет ставља стварање криминалне организације и више кривичних дјела злоупотреба службеног положаја.

Оптужница је поднијета и против стечајних управника Саше Зејака, Сање Љешковић, Ранка Радиновића, Сретена Мрваљевића као и Павића Глобаревића, Стане Челебић, Дарка Перовића, Омера Маркишића, Дејана Голубовића, Данијеле и Душана Лаковића и предузећа “Titan security”, “Securitas Montenegro”, “Top force system” и “Огимар МНЕ”.

СДТ ће наставити истрагу против окривљених Јованића, Зејака и Јовић за кривична дјела злоупотреба службеног положаја и против окривљеног Владана Николића, за кривично дјело стварање криминалне организације, у стечајним поступцима над стечајним дужницима – “Радоје Дакић”, “Техностар” и “Тргошпед”.

У оптужници пише да се Јованићу ставља на терет да је током 2015. године, организовао криминалну организацију која је дјеловала на територији Црне Горе све до априла ове године:

”Чији циљ је био вршење кривичних дјела злоупотреба службеног положаја, ради стицања незаконите добити, а дјеловање криминалне организације је планирано за неограничени временски период и засновано на примјени одређених правила унутрашње контроле и дисциплине чланова”.

Према том акту, крими – организација користила је привредне и пословне структуре и утицала на судску власт и на друге важне друштвене и економске чиниоце.

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *