ИН4С

ИН4С портал

Јовановић: Сачували смо 40 милиона евра новца грађана Будве

1 min read

Никола Јовановић

Одлуком Швајцарског Савезног врховног суда одбијен је захтјев њемачко-аустријског концерна
WTE/EVN да Општина Будва плати оштетни захтјев због раскида уговора за изградњу постројења за третман отпадних вода у Бечићима у износу од 41.409.086 ,74 еура. Овим се у жалбеном поступку потврдила одлука арбитражног суда са сједиштем у Женеви чиме смо доказали да смо као локална управа са правом оспоравали тужбене захтјеве WTЕ јер смо сматрали да се на тај начин покрива корупција у једном од најштетнијих послова у држави икада, казао је Никола Јовановић, предсједник Скупштине општине Будва,

Тврди да у свему овоме нису имали подршку државних органа нити у довољној мјери заинтересованост правосудних органа који су пропустили да до краја процесуирају и санкционишу овакво понашање.

“Ова пресуда вишеструко је значајна због чињенице да потврђује да је Општина Будва правно и чињенично раскинула уговор због чега стичемо веће шансе у другом арбитражном поступку који се води у Франкфурту због издавања незаконите гаранција у износу од 66 милиона еура коју оспоравамо”, казао је Јовановић.

Сматра да су на најбољи могући начин заштитили интересе грађана и њихов буџет јер нису попустили под притиском тадашњих владиних и политичких структура да се нагоде у овом послу.

“Ово је велика побједа за сваког грађанина Будве и овом приликом желим да се захвалим нашем правном тиму коју чине запослени у Општини Будва и тиму адвоката из канцеларије DLA Piper Weiss из Аустрије као и адвокатима Мироју Јовановићу и Душану Радосављевићу. Иза нас је велика правна битка коју је локална управа Општине Будва водила свакодневно годинама уназад и у значајној мјери оптерећивала рад наше администрације”, наводи Јовановић.

Како је истакао, потенцијално задужење од преко 100 милиона еура у овом штетном послу су успјели да санирају за преко 40 милиона и предстоји им велика борба у првом арбитражном поступку која захтијева ангажовање свих капацитета и стабилност локалне управе.

На овај начин Општина Будва ће умјесто отплате туђих дугова који се заснивају на судски утврђеној корупцији моћи да инвестира у развој града као што је изградња шеталишта, недостајућег паркинг простора, здравствених и образовних установа као и побољшање туристичке инфраструктуре. Практично без икакве државне помоћи и врло често са оспоравањем надлежних државних органа успјели смо да заштитимо интересе грађана Будве и наставићемо путем који се показао као једино исправни”, закључио је Никола Јовановић, предсједник Скупштине општине Будва.

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

1 thought on “Јовановић: Сачували смо 40 милиона евра новца грађана Будве

  1. NIJESTE ZNALI STA RADIT GDE INVESTIRAT…JEL PRASINA IL PAUCINA …MADA MISEVI I BUDJ UPROPATILI NOVAC…A INFLACIJA …KOLKO POSKUPELO…JEL S BANKOM DELITE…

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *