Јовељић опет стигао Месија и чува Галакси на врху

Повремени српски репрезентативац Дејан Јовељић био је стрелац другог гола за Лос Анђелес Галакси у победи над Сан Хозеом у гостима резултатом 3:0. Бивши нападач Црвене звезде стигао је тако до 12. гола у МЛС лиги ове сезоне, колико их има и Меси, док је његов тим остао на деоби првог места са градским ривалом.

Пејнтсил је „разбио досаду“ и пронашао је пут до мреже у 37. минуту, и био је то једини погодак у уводних 45 минута, да би у наставку Галакси још двапут погодио у мету.

Јовељић који се нашао у стартних 11 постигао је ефектан погодак ван шеснаестерца десном ногом у 72. минуту. Распалио је по лопти и погодио горњи угао гола домаћих, који је бранио Стори.

На тај начин се фудбалер ког селектор Драган Стојковић Пикси није уврстио чак ни на шири списак путника за Европско првенство у Немачкој, где се Србија, лоше провела и није изашла из групе, уписао у стрелце.

Дејан је стигао до 12. поготка и дели четврто место најбољег стрелца са Леом Месијем који је тренутно на Копа Америка са Аргентином. Српски нападач уз двоцифрен број голова има и четири асистенције, а његов Лос Анђелес је после победе резултатом 3:0 против Сан Хозеа стигао до 40. бода.

Толико има и првопласирани Лос Анђелес. Оба тима постигла су по 41 гол, с тим што је Галакси примио 27 погодака, четири више од градског ривала.