ИН4С

ИН4С портал

Како је набављено оружје којим је убијен Миги Крушчић

1 min read
Специјално тужилаштво означило је Николу Перовића као члана криминалне организације који је по налогу, за сада непознате особе, набавио оружје из којег је убијен Миодраг Крушчић 21. маја прошле године у подгоричком локалу “Палата” наводи се у одлуци Врховног суда о продужењу притвора овом окривљеном
glok

Са мјеста убиства Крушчића, фото: Антена М

Специјално тужилаштво означило је Николу Перовића као члана криминалне организације који је по налогу, за сада непознате особе, набавио оружје из којег је убијен Миодраг Крушчић 21. маја прошле године у подгоричком локалу “Палата” наводи се у одлуци Врховног суда о продужењу притвора овом окривљеном.

Осим Перовића, у оквиру ове истраге статус окривљеног добио је Марко Филмановић, због сумње да је као члан групе набављао и учествовао у нелегалној трговини оружјем, а за потребе других криминалних организација у вршењу најтежих кривичних дјела. Перовић је ухапшен 7. марта и налази се у притвору, док је Филмановић након дате одбране пред специјалним тужиоцем пуштен да се брани са слободе, пише Побједа.

Крушчић је убијен 21. маја 2018. године док је сједио у локалу “Палата”. Убица је имао силиконску маску и пришао је Крушчићу с леђа и у њега испалио девет метака.

Анализа чаура пронађених на мјесту ликвидације показала је да су меци испаљени из пиштоља “глок 17”. Истражитељи су дошли до података који указују да је “глок 17” серијског броја FТY619, свједок у овом истражном поступку П. Н. продао власнику предузећа “Ловац М” Марку Филмановићу а овај га предао Перовићу.

У одлуци Врховног суда о продужењу притвора Перовићу наводи се да га Специјално тужилаштво основано сумњичи за чланство у криминалној организацији коју је формирала Н.Н. особа почетком 2017. године на територији Црне Горе. Ова криминална организација је, према ставу тужилаштва, створена ради извршења кривичних дјела за која се по закону може изрећи казна затвора од четири године или тежа казна с циљем стицања незаконите добити и моћи.

Окривљени Никола Перовић, како се сумња, имао је задатак да по налозима и упутствима других чланова криминалне организације, нелегално набавља ватрено оружје, са којег је уклањао идентификационе трагове.

“Сређено” оружје је, према сумњама Тужилаштва, Перовић извјесно вријеме чувао код себе а потом га предавао члановима организације, а ради даље предаје непосредним извршиоцима ликвидација. Специјално тужилаштво наводи да сумње које има у односу на Перовића произилазе из прикупљених доказа, а прије свега одбране окривљеног Филмановића који је навео да је “глок 17” купио од Н. П. а потом га поклонио окривљеном Перовићу,

Филмановић је истакао да о том пиштољу није ништа знао до 12. фебруара када је код њега дошао П. Н. и саопштио му да је “глоком 17” који му је продао почињено убиство. Филмановић је у истрази устврдио да је потом на његов позив Перовић дошао у његову кућу гдје су били П. Н, његов отац и стриц Ш. Н.

На питање стрица Ш. Н. Перовић и Филмановић су казали да нијесу брисали серијски број са пиштоља који им је продао његов синовац, а Перовић је појаснио да је тај дио посла одрадила особа којој је предао пиштољ. Међутим, Перовић том приликом није желио открити идентитет особе којој је предао пиштољ.

Пиштољ из којег је убијен Крушчић није у Црној Гори

Филмановић је у истрази испричао да је наредног дана био у друштву са Перовићем и да га је у повратку из Даниловграда оставио испред једне зграде у Подгорици како би посјетио пријатеља којем је предао “глок 17”.

Након два дана Перовић је Филмановићу саопштио да пиштољ из којег је убијен Крушчић није у Црној Гори, већ да је послат за Албанију. Филмановић је у истрази испричао да је осим пиштоља “глок 17”, Перовић набавио још неки пиштољ и да се сјећа да му је казао да је предао оружје пријатељу из Подгорице по имену С. а са којим се окривљени Перовић сусрео и 13. фебруара.

Прегледом садржаја видео надзора објекта из којег је Филмановић аутомобилом повео Перовића средином федбруара, истражитељи су уочили да је Перовић сједио са Н.Н. особом којој је, како се сумња, предао пиштољ.

Против Филипа Бешовића, Горана Ракочевића, Луке Булатовића, Дејана Вукашиновића, Филипа Кнежевића, Сање Божовић, Марија Милошевића, Александра Љумовића, Мијајла Стојановића и Маринка Рајковића води се поступак и пред Вишим државним тужилаштвом због сумње да су учествовали у убиству Миодрага Крушчића и рањавању новинарке Вијести Оливере Лакић. Бешовића је полиција означила као организатора криминалне групе.

Врховни суд прихватио је, на приједлог тужилаштва, да окривљеном Николи Перовићу продужи притвор за три мјесеца због опасности од бјекства с обзиром на то да је за кривично дјело које се ставља овом окривљеном запријећена затворска казна од једне до осам година.

Судије Врховог суда сматрају да се не може очекивати да Перовић остане равнодушан уколико буде осуђен на релативно високу казну затвора.

Они су подсјетили да је овај окривљени од тренутка када је Марко Филмановић отишао у полицију ради давања изјаве побјегао и крио се више од 20 дана при чему је прекинуо сваку комуникацију са спољним свијетом и уништио своје телефоне.

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Privacy Policy