Како мисли утичу на анксиозност?
1 min read
Фото: Shutterstock
Ритам пословних задатака, односи са људима, текуће обавезе, исхрана, начин живота, све ово појединачно или удружено може утицати на појаву анксиозности. Понекад је тешко утврдити главни узрок, а у посљедњих годину дана, многи своје стање приписују неизвјесности услијед пандемије вируса. Међутим, то може, али и не мора бити кључни фактор, већ треба загребати дубље.
Уколико и даље имате стабилан посао, блиске људе око себе који вас воле и пружају подршку, и сигуран финансијски прилив, требало би да се сматрате срећном особом. Ипак, мисли су те које понекад нарушавају мир и стварају проблем тамо гдје га нема. Ријечју, сами саботирате себе негативношћу, а она је присутна чак и током сна. Наравно, дешавају се дани када сте преплављени осјећањима, и ништа вам не полази за руком. Пракса показује да у је тим тренуцима углавном проблем пронаћи нешто позитивно и у лошем, односно лакше изаћи на крај са датим стањем. Ово даље води у анксиозност, као нешто неизбјежно.
Све је теже оџати фокус, што се огледа у потешкоћама у доношењу одлука, прављењу избора и адекватног реаговања. Ако се препознајете у овом опису и мисли вас напросто прогањају, знајте да је пуно људи у сличној ситуацији. Ипак, то не значи да то треба прихватити као нормално, већ преузети први корак.
Покушајте да застанете, како бисте препознали у чему је проблем, а може се десити да је и до неподржавајућег окружења. Можда је потребно да потражите стручну помоћ, која ће вам помоћи на путу бољитка, у овом случају, проналаска сигурности и самопоуздања. Увијек је добро свјесно дисати, за промјену, и медитирати, а зашто да не, можете се поставити у супротну позицију и размислити шта бисте ви посавјетовали особи која осјећа тјескобу.
(Извор: citymagazine)

Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

