ИН4С

ИН4С портал

Како препознати генетски модификовану храну?

1 min read

1070.monsanto i normal.jpg-550x0
За сада нема правог начина и универзалног решења на који начин можете препознати генетски модификовану храну, те се морамо ослањати на свој здрав разум, логику и инстинкт, као и на властито истраживање о добављачима сировина произвођачима хране, информисању преко медија и новина.

ГМО храна је љепша, округлија, сјајнија, уједначене величине и изгледа, сјајне боје, без модрица и оштећења, без имало трулежи и ожиљака.

Купујте од сељака који сами узгајају и употреби сазнање из прве ставке.

Занемарите лијепо паковање.

Покушајте да искључите из исхране све оно што има највише шанси да буде ГМО.

Информишите се на интернету које земље дозвољавају и узгајају ГМО.

,,Монсантови“ радници не једу храну коју узгајају, љекари који вакцинишу туђу дјецу не вакцинишу себе ни своју дјецу.

92% соје на свијету је ГМО!

 У природи нисмо сви исти. Неко је виши, неко нижи неко дебео, а неко мршав. Исто важи и за природно воће и поврће, и у складу са тим купујте квргаво, неправилно воће и поврће, такорећи ружног изгледа. Гледајте да је воће и поврће различитих боја, величина и облика. Ништа није страшно ако је воће и поврће мало ударено, и да показује знакове да је живо, тј. да мало трули. На полицама гдје има таквог воћа и поврћа, велике су шансе да нису ГМО.

squirrels-prefer-organic-corn-over-GMO
Сељаци сију ГМО у незнању и хране стоку ГМО производима (најчешће кукурузом). Месо таквих животиња би у принципу требало изгледати исто као и код нормалних, али ви ипак обратите пажњу на изглед јетре (џигерице) и бубрега. Ако вам дјелује болесно, боље одустаните од куповине јер су те животиње можда биле храњене са ГМО сточном храном.

Зна се шта је болешљив изглед, а шта здрав. Болесно је блиједо, сиво, жуто, слабо прокрвљено, са оштећењима и израслинама која не дјелују нормално. Здраво је розе и црвено месо.

Пратите вијести о земљама које забрањују производњу и увоз ГМО као што су Француска и Мађарска. Тако ћете бити бар донекле сигурни да производ није ГМО. Исто важи за земље који су највећи произвођачи ГМ хране – УСА, Аргентина, Бразил и Индија, која производи ГМ памук.

ГМО памук

Симптоми моргелонс обољења су примјећени масовно код кинеских радника, често дјеце која раде са ГМО памуком. Кина је, уз Америку, Бразил, Аргентину и Индију, највећи прозвођач ГМО. У додир са таквим памуком може се доћи купујући кинеску робу, постељину, тканину, играчке, па и одјевне предмете чувенијих марки чији се производи израђују у Кини.

Опрез у продавницама

gmo-9
ГМ храна је најјефтинија, а здрава храна је по правилу невјероватно скупа
, што је често чини недоступном сиромашнијем дијелу становништва. Старо правило које чува здравље је исхрана сезонским воћем и поврћем. Ако у продавницама видите воће и поврће којем није вријеме, оно је најчешће увезено (обратити пажњу на земљу одакле долази) или је узгајано у пластеницима уз употребу свих био-технологија, поспешивача раста и пестицида.

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

https://g.ezoic.net/privacy/in4s.net