Како се правилно честита Божић
1 min read
илустрација
Пише: Душко Бошковић
Када неки Срби честитају католички Божић уносе додатну пометњу, у иначе општи хаос, у овом пролупалом свијету. Јер испада да има више Божића, а они спомињу само један. А то има за директну посљедицу, да онда има и више богова када се славе два рођења богочовјека у различито вријеме.
А ово има индиректну посљедицу да је богова више, а онда испада да је само Алах један, како у арапском стилу стално понављају његови сљедбеници.
Кажем вам ја, свијет је тотално пролупао и треба га ресетовати на фабричко стање.
Срби који честитају „католички Божић“ такође обезвријеђују и протестанте којих уопште није мало у свијету, а узгред речено и водећа су сила и који такође данас славе Божић. Такође се и негира научно тј. астролошко објашњење смисла Божића, да Сунце као звијезда почиње успон на небу и дан почиње бивати дужи што свакоме човјеку на овој хемисвери јако значи. Без Сунца нам нема живота, шта год који вјерник мислио о овој чињеници.
Правилно би честитање било „Сретан Божић“ уколико се не жели спомињати Исус. А ако се жели спомињати, онда се каже „Христос се роди“, пошто је то такође чињеница шта год који вјерник мислио о овој чињеници.
Божић је дакле један, немају два, два су начина мјерења времена.
Срби су прешли са мјерења времена по календару Јулија Цезара на Грегоријански календар званично као држава у вријеме нашег краља Александра Карађорђевића. И данас нам се сав свјетовни живот одвија по овом модерном календару, као уосталом и у цијелом свијету.
Срби, а и сви, славе рођендане по њему, иду на посао и годишње одморе, заказују се љекарски прегледи, разна снимања, планира све у животу, а само Божић славе по Јулијанском календару.
Да је иначе опште лудило са календаром, говори и име данашњем мјесеца децембра који је дванаести по реду, а у преводу са латинског он означава десети мјесец. Исти је случај и са једанаестим мјесецом по реду, који у преводу значи осми итд. За размрдавање можданих вијуга размислимо сада сви мало и око имена септембар. Све сама католичка имена мјесеци. Ваљда по тој логици и инерцији и неки Срби инсистирају да се и овај Божић назива „католичким“ и они су у ствари први ти који шире католичанство, јер му дају на значају.
А о томе ко је Христ и да ли је божанско или свјетовно биће или комбинација оба, други пут, само бих, пошто је Божић везан за њега, да споменем онако уз пут да му се мати звала Мара, и да су јој открили гроб гдје се види да јој је име написано. Мара, Марија или Марио је име за некога ко мари о нечему, дакле чисто србски појам.
Гдје се налази ресет дугме за Земљу? Да није на Кос-Мету?

Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

