ИН4С

ИН4С портал

Како је Париз постао домаћин најбизарнијих Олимпијских игара?

1 min read

Од церемоније отварања, преко мушкараца којима је дозвољено да боксују са женама, до одбојкаша педофила – Париз може да се „похвали“ каталогом контроверзи и бизарности.

Олимпијске игре су спектакл који се организује сваке четири године и неретко су дешавања која немају везе са спортом у жижи јавности.

Међутим, Олимпијада у Паризу може да се „похвали“ читавим каталогом бизарности због којих хиљаде љубитеља спорта сада прети бојкотом.

Британски „Дејли мејл“ излистао је најчудније догађаје из прве седмице Игара (не рачунајући само отварање).

Педофил у одбојкашком тиму Холандије

Осуђени педофил Стивен Ван де Валде представник је репрезентације Холандије у одбојци на песку.

Ван де Валде је у Британији 2016. године осуђен на четири године затвора након што је две године раније, када је имао 19 година, признао силовање 12-годишње девојчице
BSR Agency / Contributor / Getty

Ван де Валде је у Британији 2016. године осуђен на четири године затвора након што је две године раније, када је имао 19 година, признао силовање 12-годишњакиње.

Провео је 13 месеци у затвору – годину дана у Британији и један месец у Холандији – пре него што је тамо пуштен након што је холандски закон оценио да је силовање заправо био лакши прекршај „чињења непристојних радњи“ и казна му је смањена.

Џендер идеологија у женском боксу

Организатори Олимпијаде дозволили су да се Иман Хелиф из Алжира и Лин Ју-Тинг са Тајвана – која су избачене са прошлогодишњег светског шампионата јер је утврђено да су биолошки мушкарци – такмиче у женској конкуренцији.

Иман Хелиф из Алжира је неко ко наступа у женском боксу услед „медицинског стања“ и упркос великом броју тестостерона
Richard Pelham / Stringer / Getty

То је резултирало одустајањем италијанске такмичарке Анжеле Карини после 46 секунди борбе како би „спасила себи живот“.

Са друге стране, организатори Олимпијаде осудили су „агресију“ критичара њихове одлуке и „дискриминацију“ коју трпе Хелиф и Ју-Тинг и тврде да обе имају „биолошко стање“ због ког их је Међународна боксерска асоцијација прошле године дисквалификовала са шампионата.

Церемонија отварања и рупа на хеланкама

Уз бизарну церемонију отварања са сатанистичким симболима и јахачима апокалипсе и још бизарнију, ЛГБТ политички коректну „Тајну вечеру“ која је шокирала вернике, почетак Олимпијаде у Паризу обележио је и костимографски проблемчић.

Наиме, деловало је да је једном од дрег извођача на отварању испао тестис из костима.

По друштвеним мрежама се повела дискусија да ли је извођачу који је био на једном од бродова који су пловили Сеном током извођења излетео тестис из шорца или није.

На крају се испоставило да је халабука настала због рупе у хеланкама које је плесач носио.

Турски стрелац

Турски репрезентативац, освајач сребрне медаље у гађању пиштољем, Јусуф Дикец одушевио је друштвене мреже због ноншалантног приступа догађају.

Међу такмичарима који су носили специјална покривала за главу и заштиту за уши, Дикец је изгледао као да је дошетао до циља и чак је држао руку у џепу док је ређао поготке.

„Та опрема ми никада није била потребна“, рекао је 51-годишњак за „Хабер Турк“. „Ја сам рођени стрелац. Зато не користим много додатака“.

Олимпијска застава окренута наопачке

„Они који су успели да остану будни (током церемоније) почашћени су олимпијском заставом која се вијорила наопачке“, написао је новинар Дан Вецел.

„Ако имате лош дан на послу, могло би бити горе. Ви бисте могли да будете део тима који је на церемонији отварања поставио Олимпијску заставу наопачке“, прокоментарисао је један корисник Икса.

„Риголето“ на Сени

Питање чистоће Сене, која је требало да буде поприште триатлона, поставило се давно пре отварања Игара. Чак је и градоначелница Париза запливала у реци да покаже да је чиста после милијарду евра скупе операције чишћења.

Испоставило се да је забринутост била оправдана. Због лошег квалитета воде, такмичења су померана, а триатлонац из Канаде, Тајлер Миславчук успео је да се исповраћа пред камерама по завршетку трке.

Друге такмичаре који су трку завршили максимално исцрпљени, корисници Икса упоредили су са „ренесансном сликом“.

Јужна Кореја – Северна Кореја, све је то исто?

Шефови Олимпијских игара морали су да се извињавају након што су на церемонији отварања јужнокорејски тим представили као спортисте Северне Кореје.

Док су пловили Сеном, спортисти Јужне Кореје представљени су на енглеском и француском као такмичари „Демократске Народне Републике Кореје“.

Сломљени рекет

Кинеска звезда стоног тениса Ванг Чућин остао је без свог срећног рекета када је један од фотографа случајно стао на њега.

Чућин који је са партнерком Сун Јингша победио у мешовитом дублу не само да није прославио успех него се и расплакао када је видео штету на омиљеном рекету.

Да ситуација буде још необичнија, неочекивано је изгубио у синглу од Швеђанина Трулса Морегарда који је 26. на листи, играјући са „заменом“.

Проблеми са ветром

Попут триатлона, такмичења у једрењу прекинута су због временских услова, односно ветра, код обале Марсеја.

Организатори су покушали да пребаце трку у други део залива у нади да ће се услови побољшати, али су одустали јер тамо није било ветра.

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

1 thought on “Како је Париз постао домаћин најбизарнијих Олимпијских игара?

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *